Demszky Gábor levele Jakab Istvánnak, a MAGOSZ elnökének - Budapest
Budapest - Jakab István elnök
Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége
Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége
Tisztelt Elnök Úr!
Értesültem róla, hogy szervezetük demonstrációt szervez Budapesten, amelynek során ezer traktorral kívánnak a fővárosba jönni. Egy ilyen méretű demonstráció a két és félmillió fővárosban élő és dolgozó ember mindennapjait nehezítené meg, sokuk számára a munkahelyre, iskolába jutást is lehetetlenné tenné.
Nem tudom, és főpolgármesterként nem is dolgom megítélni, hogy az Önök által képviselt mezőgazdasági termelőknek van-e bármilyen konkrét vitája a kormányzattal, amelyet tárgyalásos úton nem sikerült rendezni. Azt viszont tudom, hogy Budapest lakói nem szolgáltak rá arra, hogy egy politikai vita miatt a szó szoros értelmében megbénuljon a város, tönkre menjenek köztereink, felújított útjaink.
Hadd kérjem az Önök szolidaritását Budapest lakói iránt. A főváros egyetlen polgára sem kérdőjelezi meg az Önök jogát, hogy bármilyen okból kifejezzék tiltakozásukat. De velük együtt én is úgy gondolom, senkinek sincs joga egy város lakóit büntetni bármely politikai természetű vita miatt. Kérem, ne tegyék Önök se!
Budapest szolidáris város. A főváros lakói és a főváros önkormányzata mindig elsőként nyújtott segítő kezet, ha a magyar vidék bajba került. Az elmúlt években a tiszai árvizek idején tettekkel bizonyítottuk, hogy a főváros-vidék ellentétet gerjesztő politikusoknak nem terem babér Budapesten. Kérem, emlékezzenek rá, hogy az Önök által használt traktorok megvásárlását az állam a budapestiek adójából is támogatta.
Meggyőződésem, hogy egy effajta blokád nem használna, hanem kifejezetten ártana ügyük megítélésének. Ha kell, magam segítek Önöknek abban, hogy traktorok nélkül is a fővárosba jussanak. Bízom benne, hogy a demonstráció szervezőiként bizonyítani fogják, hogy nem a főváros népével van bajuk, és nem foglalják el a budapesti utcákat.
Budapest, 2006. október 26.
Üdvözlettel
Demszky Gábor
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor levele Jakab Istvánnak, a MAGOSZ elnökének - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Értesültem róla, hogy szervezetük demonstrációt szervez Budapesten, amelynek során ezer traktorral kívánnak a fővárosba jönni. Egy ilyen méretű demonstráció a két és félmillió fővárosban élő és dolgozó ember mindennapjait nehezítené meg, sokuk számára a munkahelyre, iskolába jutást is lehetetlenné tenné.
Nem tudom, és főpolgármesterként nem is dolgom megítélni, hogy az Önök által képviselt mezőgazdasági termelőknek van-e bármilyen konkrét vitája a kormányzattal, amelyet tárgyalásos úton nem sikerült rendezni. Azt viszont tudom, hogy Budapest lakói nem szolgáltak rá arra, hogy egy politikai vita miatt a szó szoros értelmében megbénuljon a város, tönkre menjenek köztereink, felújított útjaink.
Hadd kérjem az Önök szolidaritását Budapest lakói iránt. A főváros egyetlen polgára sem kérdőjelezi meg az Önök jogát, hogy bármilyen okból kifejezzék tiltakozásukat. De velük együtt én is úgy gondolom, senkinek sincs joga egy város lakóit büntetni bármely politikai természetű vita miatt. Kérem, ne tegyék Önök se!
Budapest szolidáris város. A főváros lakói és a főváros önkormányzata mindig elsőként nyújtott segítő kezet, ha a magyar vidék bajba került. Az elmúlt években a tiszai árvizek idején tettekkel bizonyítottuk, hogy a főváros-vidék ellentétet gerjesztő politikusoknak nem terem babér Budapesten. Kérem, emlékezzenek rá, hogy az Önök által használt traktorok megvásárlását az állam a budapestiek adójából is támogatta.
Meggyőződésem, hogy egy effajta blokád nem használna, hanem kifejezetten ártana ügyük megítélésének. Ha kell, magam segítek Önöknek abban, hogy traktorok nélkül is a fővárosba jussanak. Bízom benne, hogy a demonstráció szervezőiként bizonyítani fogják, hogy nem a főváros népével van bajuk, és nem foglalják el a budapesti utcákat.
Budapest, 2006. október 26.
Üdvözlettel
Demszky Gábor
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor levele Jakab Istvánnak, a MAGOSZ elnökének - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu