Demszky Gábor levele a BKV Zrt. elnökének a Combino villamosok forgalomba állításáról - Budapest
Budapest -
Garadnai András elnök részére
BKV Zrt.
Garadnai András elnök részére
BKV Zrt.
Tisztelt Elnök Úr!
Budapest főpolgármestereként arról tájékoztatom, hogy a főváros vezetése és közgyűlése, úgy is mint a nagykörúti villamoscsere finanszírozója és a budapesti tömegközlekedés ellátási kötelezettje aggodalommal figyeli a Combino villamosok forgalomba állásával kapcsolatos vonalkimaradásokat.
A budapestiek számára teljesen közömbös, hogy ezek a vonalkimaradások az új villamosok meghibásodása, vagy a meghibásodások nem megfelelő forgalmi kezelése miatt következnek-e be.
2006. szeptember 9-én bejelentettem, hogy ha egy villamos még egyszer akárcsak 5 percre leáll a vonalon, azt a főváros visszaküldi a gyárba. Örömmel tapasztalom, hogy bejelentésem óta semmilyen rendkívüli esemény nem történt, és így nem is kapott sajtóvisszhangot a nagykörúti villamosvonalon.
Ezen állapot fenntartása érdekében kérem Önt, hogy a BKV fokozottan támogassa a Siemenset annak elérésében, hogy villamosaik megfelelhessenek a nagykörúti forgalmi igénybevételnek. Úgy vélem, a Siemens nem készült fel teljes mértékben arra, hogy az új Combinok prototípusait Európa legnagyobb forgalmú vonalán „finomhangolja”. Ami máshol 5-8 perces követési idő mellett megengedhető volna, az a nagykörúton a percenkénti követési idő miatt már megengedhetetlen.
Felkérem továbbá, hogy a BKV a szállítási szerződésből eredő valamennyi jogkövetkezményt (kötbérfizetési kötelezettséget, jóteljesítési garanciát) haladéktalanul érvényesítse a Siemens-szel szemben.
Végezetül kérem arról szíves állásfoglalását, hogy a meghibásodások jellege és azok forgalomra gyakorolt, súlyosan hátrányos hatása egyáltalán fenntarthatóvá teszik-e még a Siemens-szel kötött szerződést. Ha az igazgatóság és a felügyelő bizottság bevonásával úgy ítélik meg, hogy a válasz nemleges, gondoskodni kell a szerződés felmondásáról, vagy a szerződéstől való elállásról.
A főváros érdeke természetesen nem az új villamosok forgalomból való kivonása, hanem az, hogy a Combinok a jövőben meghibásodás nélkül közlekedjenek. Amennyiben azonban ez nem biztosítható, a fővárosnak és a BKV Zrt-nek egyaránt a leghatározottabban kell érvényesítenie a budapestiek érdekeit a gyártóval szemben.
Üdvözlettel,
dr. Demszky Gábor
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor levele a BKV Zrt. elnökének a Combino villamosok forgalomba állításáról - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Budapest főpolgármestereként arról tájékoztatom, hogy a főváros vezetése és közgyűlése, úgy is mint a nagykörúti villamoscsere finanszírozója és a budapesti tömegközlekedés ellátási kötelezettje aggodalommal figyeli a Combino villamosok forgalomba állásával kapcsolatos vonalkimaradásokat.
A budapestiek számára teljesen közömbös, hogy ezek a vonalkimaradások az új villamosok meghibásodása, vagy a meghibásodások nem megfelelő forgalmi kezelése miatt következnek-e be.
2006. szeptember 9-én bejelentettem, hogy ha egy villamos még egyszer akárcsak 5 percre leáll a vonalon, azt a főváros visszaküldi a gyárba. Örömmel tapasztalom, hogy bejelentésem óta semmilyen rendkívüli esemény nem történt, és így nem is kapott sajtóvisszhangot a nagykörúti villamosvonalon.
Ezen állapot fenntartása érdekében kérem Önt, hogy a BKV fokozottan támogassa a Siemenset annak elérésében, hogy villamosaik megfelelhessenek a nagykörúti forgalmi igénybevételnek. Úgy vélem, a Siemens nem készült fel teljes mértékben arra, hogy az új Combinok prototípusait Európa legnagyobb forgalmú vonalán „finomhangolja”. Ami máshol 5-8 perces követési idő mellett megengedhető volna, az a nagykörúton a percenkénti követési idő miatt már megengedhetetlen.
Felkérem továbbá, hogy a BKV a szállítási szerződésből eredő valamennyi jogkövetkezményt (kötbérfizetési kötelezettséget, jóteljesítési garanciát) haladéktalanul érvényesítse a Siemens-szel szemben.
Végezetül kérem arról szíves állásfoglalását, hogy a meghibásodások jellege és azok forgalomra gyakorolt, súlyosan hátrányos hatása egyáltalán fenntarthatóvá teszik-e még a Siemens-szel kötött szerződést. Ha az igazgatóság és a felügyelő bizottság bevonásával úgy ítélik meg, hogy a válasz nemleges, gondoskodni kell a szerződés felmondásáról, vagy a szerződéstől való elállásról.
A főváros érdeke természetesen nem az új villamosok forgalomból való kivonása, hanem az, hogy a Combinok a jövőben meghibásodás nélkül közlekedjenek. Amennyiben azonban ez nem biztosítható, a fővárosnak és a BKV Zrt-nek egyaránt a leghatározottabban kell érvényesítenie a budapestiek érdekeit a gyártóval szemben.
Üdvözlettel,
dr. Demszky Gábor
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor levele a BKV Zrt. elnökének a Combino villamosok forgalomba állításáról - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu