Demszky Gábor: Budapest nem létezhet Pest megye nélkül
Gondot jelent, hogy külön-külön egyes területekre készültek fejlesztési koncepciók, ám ezek egyelőre nincsenek összhangban egymással - jelentette ki a főpolgármester a Régió-Agglomeráció-EU-csatlakozás címmel rendezett konferencián.
Budapest nem létezhet Pest megye nélkül, együttes érdek az európai uniós és egyéb támogatások elnyerésére, hogy továbbra is közös régiót alkosson a két térség - jelentette ki a főpolgármester pénteken. "A főváros partnere kíván lenni Pest megyének a fenntartható fejlődéséből adódó együttműködés érdekében, a Budapest és Pest megye között meglévő fejlettségbeli különbségek feloldására" - mondta Demszky Gábor a Régió-Agglomeráció-EU-csatlakozás címmel rendezett konferencián. Gondot jelent - tette hozzá -, hogy külön-külön egyes területekre készültek fejlesztési koncepciók, ám ezek egyelőre nincsenek összhangban egymással. Pedig olyan kiemelt feladatok, mint a környezet minősége, a közbiztonság, a társadalmi egyenlőtlenségek oldása együttes feladat, amelyek megoldása mindenekelőtt közös politikai akarat kérdése.
Szabó Imre, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy amíg korábban éveken át hiányzott a párbeszéd a főváros és Pest megye között, addig jelenleg már közös szakértői csoportok dolgoznak a közép-magyarországi régióban az együttműködés gyakorlati részletein. Pest megye érdeke - mondta -, hogy a közép-magyarországi régiót 2006-ig Budapesttel közösen alkossa, ám ezután leválva a fővárosról, önálló régiót szervezzen az EU-s források jobb elérésére.
Juhász Endre tárca nélküli miniszter kijelentette: jelenleg még meglehetősen bizonytalanok a regionális fejlesztésekhez 2007 után igénybe vehető EU-s források, hiszen az erre vonatkozó költségvetés vitájára még csak ezután kerül majd sor. Előreláthatóan új politikai prioritások kapnak majd hangsúlyt, mint a versenyképesség fokozása és a tudásalapú társadalom megvalósítása, s ezekhez vélhetően a meglévő pénzek átcsoportosításával teremtik meg a forrásokat. A bizonytalansági tényezők mérlegelésével célszerű dönteni az érintetteknek, hogy Budapest és Pest megye továbbra is közös régiót alkosson-e, e döntést azonban előnyösebb a csatlakozás időpontja előtt meghozni - mondta Juhász Endre.
Budapest Portál
Szabó Imre, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy amíg korábban éveken át hiányzott a párbeszéd a főváros és Pest megye között, addig jelenleg már közös szakértői csoportok dolgoznak a közép-magyarországi régióban az együttműködés gyakorlati részletein. Pest megye érdeke - mondta -, hogy a közép-magyarországi régiót 2006-ig Budapesttel közösen alkossa, ám ezután leválva a fővárosról, önálló régiót szervezzen az EU-s források jobb elérésére.
Juhász Endre tárca nélküli miniszter kijelentette: jelenleg még meglehetősen bizonytalanok a regionális fejlesztésekhez 2007 után igénybe vehető EU-s források, hiszen az erre vonatkozó költségvetés vitájára még csak ezután kerül majd sor. Előreláthatóan új politikai prioritások kapnak majd hangsúlyt, mint a versenyképesség fokozása és a tudásalapú társadalom megvalósítása, s ezekhez vélhetően a meglévő pénzek átcsoportosításával teremtik meg a forrásokat. A bizonytalansági tényezők mérlegelésével célszerű dönteni az érintetteknek, hogy Budapest és Pest megye továbbra is közös régiót alkosson-e, e döntést azonban előnyösebb a csatlakozás időpontja előtt meghozni - mondta Juhász Endre.
Budapest Portál