Demszky Gábor: Autómentes nap a Fővárosban - Budapest
Budapest - A Fővárosi Autómentes Nap keretében Demszky Gábor főpolgármester a Liszt Ferenc téren köszöntötte az autómentes fővárosiakat, és ezt követően találkozott a kerékpáros-szervezetek képviselőivel.
- Nem engedhetjük meg, hogy a fővárosban évente kétezer életet követeljen a légszennyezettség – jelentette ki Demszky Gábor. - A levegő ilyen nagymértékű szennyezettsége hetven százalékban a közlekedésnek tulajdonítható.
A főpolgármester szerint ezen mindenképpen változtatni kell, hiszen a fővárosban naponta nyolcvan autót vásárolnak. Demszky pozitívnak ítélte, hogy a fővárosiak 60 százaléka még mindig a tömegközlekedést használja, ugyanakkor elmondta, hogy Magyarország legforgalmasabb útja a Károly körút.
A városvezető megoldásként említette az utak leszűkítését buszsávokkal, a tömegközlekedés fejlesztését, a forgalomirányítást. Demszky úgy vélte, új utakat már csak ott kell építeni, ahol azok a város elkerülését segítik.
Demszky szerint idén 30 kilométernyi kerékpárút épül, ezzel Budapesten összesen 160 kilométernyi bicikliút lesz.
A főpolgármester felhívta a figyelmet, hogy szeptember 22-én, az autómentes napon a fővárosban ingyen lehet utazni a BKV járatain.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor: Autómentes nap a Fővárosban - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A főpolgármester szerint ezen mindenképpen változtatni kell, hiszen a fővárosban naponta nyolcvan autót vásárolnak. Demszky pozitívnak ítélte, hogy a fővárosiak 60 százaléka még mindig a tömegközlekedést használja, ugyanakkor elmondta, hogy Magyarország legforgalmasabb útja a Károly körút.
A városvezető megoldásként említette az utak leszűkítését buszsávokkal, a tömegközlekedés fejlesztését, a forgalomirányítást. Demszky úgy vélte, új utakat már csak ott kell építeni, ahol azok a város elkerülését segítik.
Demszky szerint idén 30 kilométernyi kerékpárút épül, ezzel Budapesten összesen 160 kilométernyi bicikliút lesz.
A főpolgármester felhívta a figyelmet, hogy szeptember 22-én, az autómentes napon a fővárosban ingyen lehet utazni a BKV járatain.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor: Autómentes nap a Fővárosban - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu