Demszky Gábor: Átadták a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új műtéti és diagnosztikai tömbjét - Budapest
Demszky - Budapest - Befejeződött a Bajcsy-Zsilinszky Kórház több mint 10 milliárd forintos beruházása.
Az utóbbi évek legnagyobb budapesti egészségügyi fejlesztése, a Gyurcsány-kormány és a Főváros közötti együttműködés eredménye - mondta Demszky Gábor főpolgármester csütörtökön a kórház új diagnosztikai és műtéti tömbjének átadásán.

A most elkészült XXI. századi színvonalú ötemeletes egészségügyi intézmény átadási ünnepségén részt vett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Molnár Lajos egészségügyi miniszter is.
A 10 milliárd 147 millió 800 ezer Ft összköltségű Diagnosztikai és Műtéti Tömb létrehozásához a Magyar Állam 5 milliárd Ft-os címzett támogatást biztosított, melyhez a Fővárosi Önkormányzat 5 milliárd 147 millió 800 ezer Ft-tal járult hozzá.

A Bajcsy-Zsilinszky Kórház több mint 200 ezer budapestit szolgál ki. Az új diagnosztikai és műtéti tömbnek köszönhetően a betegek magasabb színvonalon, a legmodernebb műszerekkel támogatott ellátásban részesülnek. A nonstop működő ambulancia és készenléti műtő pedig - ami Magyarországon szinte egyedülálló - ugrásszerű javulást eredményez majd a sürgősségi betegellátásban.
A nagy budapesti beruházásokat - mint például a 4-es metró is - csak a kormánnyal együtt tudjuk, és kell is megcsinálnunk - hangsúlyozta Demszky Gábor.

A megfelelő együttműködés sok jó eredményt hozott, és remélem hoz a jövőben is. Budapest az ország gazdaságának motorja, mely csak akkor tud többet adni Magyarországnak, ha lehetőségünk van az infrastruktúra folyamatos fejlesztésére - tette hozzá a főpolgármester.
Már Hippokratész is tudta, hogy a gyógyulásnak ára van, akkor nincs értelme tagadni, hogy az egészségügy üzlet is. Verseny van a technikai beruházók, a patikusok, a házorvosok és a kórházak között is - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
Az egészségügy tehát közös társadalmi kincsünk és üzlet is. A biztosítás alapú egészségügy azt jelenti, hogy normális, logikus és elfogadható kapcsolatot teremtünk az egészségügy nem üzleti és üzleti természete között - tette hozzá a miniszterelnök.
Gyurcsány hangsúlyozta: a zárt egészségügynek csak mi vagyunk a vevői, melyre meghatározott összegnél többet nem tudunk fordítani, így a vásárlőerőnk nem tud tovább növekedni. Pedig ragyogó orvosaink és intézményeink vannak, mely európai értelemben is versenyképesek, ám a rendszer sajnos nem az. Ezért ki kell nyitni az egészségügyet, hogy mások számára is elérhetővé tehessük, növelve ezzel a vásárlóerőt.
Az egészségügy óriási kapacitással rendelkezik, amit át kell alakítani egy kiszámítható, átlátható, fenntartható finanszírozási rendszerré - mondta a főpolgármester.

A kórház életének legkiemelkedőbb eseménye a most elkészült új műtéti és diagnosztikai tömb átadása, mely mérföldkő az intézmény életében - mondta Papp László a Bajcsy-Zsilinszky Kórház főigazgatója.
A Főváros és a kormány összefogásának eredményeként egy európai színvonalú beruházás valósulhatott meg. Az új épülettömb gyorsabb, biztonságosabb egészségügyi ellátást tesz lehetővé az eddigieknél alacsonyabb költségekkel - tette hozzá a főigazgató.
Világszínvonalú berendezések
A Fővárosi Önkormányzati kórházai közül egyedül a Bajcsy-Zsilinszky Kórház biztosít akut infarktus és mellkassebészeti ellátást. Az országban elsőként új digitális technológiát alakítanak ki, melynek során nem hagyományos röntgen-felvételek készülnek. A gyógyítást egy weben keresztüli kép- és információátvitelre képes szoftver segíti, amely nagyobb hatékonyságot és „termelékenységet” szolgáltat az egészségügyi intézménynek.
Emellett a kórház Budapesten elsőként alkalmaz a laboratóriumi diagnosztikában automata preanalitikai- mintaszortírozó rendszert, melynek legfőbb célja, hogy időben kiszűrje azokat a betegeket, akik betegtársaikra nézve veszélyes kórokozókat hordoznak.
A feljesztés előnyei
A hatékonyabb munkavégzés céljából egy épületen belüli alakították ki a haemodinamikai részleget, a centralizáltan működő 9 műtő és az intenzív terápiás egységet, továbbá a központi sterilizálót, illetve az ambulanciák, a betegfelvétel, valamint a sürgősségi központ és a diagnosztikai egységeket is.
A létrehozott sürgősségi osztállyal és készenléti műtővel korszerűsödnek a műtéti feltételek, melynek következtében csökkennek a fertőzések és növekszik az ellátási és ápolási hatékonyság.
www.budapest.hu - MCOnet
emszky Gábor: Átadták a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új műtéti és diagnosztikai tömbjét - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu

A most elkészült XXI. századi színvonalú ötemeletes egészségügyi intézmény átadási ünnepségén részt vett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Molnár Lajos egészségügyi miniszter is.
A 10 milliárd 147 millió 800 ezer Ft összköltségű Diagnosztikai és Műtéti Tömb létrehozásához a Magyar Állam 5 milliárd Ft-os címzett támogatást biztosított, melyhez a Fővárosi Önkormányzat 5 milliárd 147 millió 800 ezer Ft-tal járult hozzá.

A Bajcsy-Zsilinszky Kórház több mint 200 ezer budapestit szolgál ki. Az új diagnosztikai és műtéti tömbnek köszönhetően a betegek magasabb színvonalon, a legmodernebb műszerekkel támogatott ellátásban részesülnek. A nonstop működő ambulancia és készenléti műtő pedig - ami Magyarországon szinte egyedülálló - ugrásszerű javulást eredményez majd a sürgősségi betegellátásban.
A nagy budapesti beruházásokat - mint például a 4-es metró is - csak a kormánnyal együtt tudjuk, és kell is megcsinálnunk - hangsúlyozta Demszky Gábor.

A megfelelő együttműködés sok jó eredményt hozott, és remélem hoz a jövőben is. Budapest az ország gazdaságának motorja, mely csak akkor tud többet adni Magyarországnak, ha lehetőségünk van az infrastruktúra folyamatos fejlesztésére - tette hozzá a főpolgármester.
Már Hippokratész is tudta, hogy a gyógyulásnak ára van, akkor nincs értelme tagadni, hogy az egészségügy üzlet is. Verseny van a technikai beruházók, a patikusok, a házorvosok és a kórházak között is - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
Az egészségügy tehát közös társadalmi kincsünk és üzlet is. A biztosítás alapú egészségügy azt jelenti, hogy normális, logikus és elfogadható kapcsolatot teremtünk az egészségügy nem üzleti és üzleti természete között - tette hozzá a miniszterelnök.
Gyurcsány hangsúlyozta: a zárt egészségügynek csak mi vagyunk a vevői, melyre meghatározott összegnél többet nem tudunk fordítani, így a vásárlőerőnk nem tud tovább növekedni. Pedig ragyogó orvosaink és intézményeink vannak, mely európai értelemben is versenyképesek, ám a rendszer sajnos nem az. Ezért ki kell nyitni az egészségügyet, hogy mások számára is elérhetővé tehessük, növelve ezzel a vásárlóerőt.
Az egészségügy óriási kapacitással rendelkezik, amit át kell alakítani egy kiszámítható, átlátható, fenntartható finanszírozási rendszerré - mondta a főpolgármester.

A kórház életének legkiemelkedőbb eseménye a most elkészült új műtéti és diagnosztikai tömb átadása, mely mérföldkő az intézmény életében - mondta Papp László a Bajcsy-Zsilinszky Kórház főigazgatója.
A Főváros és a kormány összefogásának eredményeként egy európai színvonalú beruházás valósulhatott meg. Az új épülettömb gyorsabb, biztonságosabb egészségügyi ellátást tesz lehetővé az eddigieknél alacsonyabb költségekkel - tette hozzá a főigazgató.
Világszínvonalú berendezések
A Fővárosi Önkormányzati kórházai közül egyedül a Bajcsy-Zsilinszky Kórház biztosít akut infarktus és mellkassebészeti ellátást. Az országban elsőként új digitális technológiát alakítanak ki, melynek során nem hagyományos röntgen-felvételek készülnek. A gyógyítást egy weben keresztüli kép- és információátvitelre képes szoftver segíti, amely nagyobb hatékonyságot és „termelékenységet” szolgáltat az egészségügyi intézménynek.
Emellett a kórház Budapesten elsőként alkalmaz a laboratóriumi diagnosztikában automata preanalitikai- mintaszortírozó rendszert, melynek legfőbb célja, hogy időben kiszűrje azokat a betegeket, akik betegtársaikra nézve veszélyes kórokozókat hordoznak.
A feljesztés előnyei
A hatékonyabb munkavégzés céljából egy épületen belüli alakították ki a haemodinamikai részleget, a centralizáltan működő 9 műtő és az intenzív terápiás egységet, továbbá a központi sterilizálót, illetve az ambulanciák, a betegfelvétel, valamint a sürgősségi központ és a diagnosztikai egységeket is.
A létrehozott sürgősségi osztállyal és készenléti műtővel korszerűsödnek a műtéti feltételek, melynek következtében csökkennek a fertőzések és növekszik az ellátási és ápolási hatékonyság.
www.budapest.hu - MCOnet
emszky Gábor: Átadták a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új műtéti és diagnosztikai tömbjét - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu