Demszky Gábor: A főpolgármester részt vett a 100 évvel ezelőtt felavatott George Washington szobornál tartott ünnepségen - Budapest
Budapest - Emlékezést tartottak az Egyesült Államok első elnökének, George Washingtonnak a Városligetben 100 évvel ezelőtt felavatott szobránál.
Demszky Gábor George Washingtont és az 1956-os forradalmat méltatta.
- George Washington ha kellett, háborúban, ha lehetett, a békében tette a legtöbbet hazájáért és az általa képviselt eszmékért - mondta a főpolgármester. - Azokért az eszmékért, amelyek a 18. század végén politikus szájából még csak ritkán – Pest-Budán csak a magyar jakobinusok szájából – hangzottak el, de amelyek mára alapjai lettek a politikai berendezkedésnek és az emberek mindennapi együtt élésének az egész nyugati világban.
Demszky szerint a demokrácia, a szabadság valamint a békés építkezés és élet a mai budapestiek számára ugyanolyan fontos, mint a szobrot állító alapító eleinké volt. Ezért öt hét múlva újabb emlékművet avat a főváros a gyarmatosítók ellen vívott saját szabadságharcunk félszázados évfordulóján, emlékezetett a városvezető.
Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a kettős jubileumról szólva hangsúlyozta: mind az 1956-os forradalom 50. évfordulója, mind pedig a 100 évvel ezelőtt felavatott szobor, "a szabadságot, a törvényességet és az igazságosságot" hirdeti.
Az ünnepséget koszorúzás zárta.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor: A főpolgármester részt vett a 100 évvel ezelőtt felavatott George Washington szobornál tartott ünnepségen - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
- George Washington ha kellett, háborúban, ha lehetett, a békében tette a legtöbbet hazájáért és az általa képviselt eszmékért - mondta a főpolgármester. - Azokért az eszmékért, amelyek a 18. század végén politikus szájából még csak ritkán – Pest-Budán csak a magyar jakobinusok szájából – hangzottak el, de amelyek mára alapjai lettek a politikai berendezkedésnek és az emberek mindennapi együtt élésének az egész nyugati világban.
Demszky szerint a demokrácia, a szabadság valamint a békés építkezés és élet a mai budapestiek számára ugyanolyan fontos, mint a szobrot állító alapító eleinké volt. Ezért öt hét múlva újabb emlékművet avat a főváros a gyarmatosítók ellen vívott saját szabadságharcunk félszázados évfordulóján, emlékezetett a városvezető.
Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a kettős jubileumról szólva hangsúlyozta: mind az 1956-os forradalom 50. évfordulója, mind pedig a 100 évvel ezelőtt felavatott szobor, "a szabadságot, a törvényességet és az igazságosságot" hirdeti.
Az ünnepséget koszorúzás zárta.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky Gábor: A főpolgármester részt vett a 100 évvel ezelőtt felavatott George Washington szobornál tartott ünnepségen - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu