Demszky Gábor: a felfutás éve lesz 2004
Csúcsformában van a főváros és képes arra, hogy megsokszorozza minden magyar város erejét, de csak akkor, ha jól tud élni az európai forrásokkal,
valamint a mesterséges akadályok is elhárulnak az útból - jelentette ki Demszky Gábor, az évnyitó sajtótájékoztatóján.
Hamarosan belépünk az Európai Unióba, ezért májusban a fővárosnak fel kell gyorsulnia, hogy minden tekintetben csatlakozni tudjon az élbolyhoz - mondta el Demszky Gábor főpolgármester a pénteki évnyitó sajtótájékoztatóján. Hozzátette: Budapest az elmúlt években kiválóan teljesített és bíztatóak a 2004-es perspektívák is. Példaként említette, hogy főváros a munkanélküliség tekintetében már utol érte az Uniót, sőt annak mértéke jelentősen az uniós szint alatt van. Ugyancsak kiemelte, hogy tavaly mintegy 80 ezer új irodaház épült, ami idén akár a kétszeresére is növekedhet. A városvezető szerint a bővülés a befektetők bizalmának a növekedését jelenti.
Demszky Gábor jelentős eredménynek tarja, hogy tavaly nőtt a közbiztonság. A BRFK jelentése szerint 2003-ban 1,4 százalékkal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma, ezen belül a vagyon elleni bűncselekményből 8 százalékkal, a zsebtolvajlásból 14 százalékkal, a lakásbetörésekből 20 százalékkal kevesebb esetett regisztráltak.
A főváros a tömegközlekedés fejlesztésére 200 milliárd forintot fog elkülöníteni a következő években, ami 2011-ig átlagosan 25 milliárd forintot jelent. Ebben az évben beindul a 4-es metró project: az idén a pályázatok kiírása lesz a főváros feladata. A városvezető szerint az összesen 300 milliárdba kerülő metró nyomvonalán óriási lendületet kap a városrehabilitáció, mert ezeken a területeken az építkezésekkel együtt megújulnak a terek, az utcák, rendbe hozzák az elöregedett közműveket, valamint a zöldterületeket is újjáélesztik.
A 2-es metró felújítása az idén is folytatódik a Népstadion és a Deák Ferenc tér között. Ez a beruházás 53,2 milliárd forintba kerül. A 4-6-os villamos vonalán megindul az új Siemens Combino Budapest típusú villamosok próbajárata, amelyek 2005-től rendszeresen járnak majd a Nagykörúton.
A főváros hatalmas fejlesztéseket tud maga mögött, de az egészséges Budapestet csak újabb nagyarányú beruházásokkal lehet megteremteni: folyamatos járdatisztítással, hulladéklerakó-bővítéssel, játszótér-felújítással, az új szennyvíztisztítóval, mely Európában a legnagyobb lesz, és a város tüdejének átmosásával - jelentette ki a főpolgármester. Hozzátette: ezeknek a programoknak az eredményeként néhány éven belül tisztább, zöldebb, egészségesebb környezetben élhetnek, dolgozhatnak és játszhatnak a budapestiek, amiben az EU "tiszta forrásai" is segítenek bennünket.
Az idei fejlesztések közül kiemelkedik a csepeli Központi Szennyvíztisztító megépítése, amivel 2010-re a főváros összes szennyvize tisztítva kerül vissza a Dunába. Ebből az új létesítmény egymaga 92%-ot teljesít majd. A beruházás százmilliárdot is meghaladó költségének 40%-át Budapest az Európai Unió Kohéziós Alapjától várja.
Ugyancsak környezetvédelmi beruházásként újítják fel a rákospalotai Hulladékhasznosító Művet mintegy 19,2 milliárd forintért. Az európai normáknak megfelelően újabb hulladékgyűjtő szigeteket fognak kiépíteni a közterületeken, így 2008-ra várhatóan 2000 hulladékudvar és két válogatómű lesz kész Budapesten.
Budapest Portál
Hamarosan belépünk az Európai Unióba, ezért májusban a fővárosnak fel kell gyorsulnia, hogy minden tekintetben csatlakozni tudjon az élbolyhoz - mondta el Demszky Gábor főpolgármester a pénteki évnyitó sajtótájékoztatóján. Hozzátette: Budapest az elmúlt években kiválóan teljesített és bíztatóak a 2004-es perspektívák is. Példaként említette, hogy főváros a munkanélküliség tekintetében már utol érte az Uniót, sőt annak mértéke jelentősen az uniós szint alatt van. Ugyancsak kiemelte, hogy tavaly mintegy 80 ezer új irodaház épült, ami idén akár a kétszeresére is növekedhet. A városvezető szerint a bővülés a befektetők bizalmának a növekedését jelenti.
Demszky Gábor jelentős eredménynek tarja, hogy tavaly nőtt a közbiztonság. A BRFK jelentése szerint 2003-ban 1,4 százalékkal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma, ezen belül a vagyon elleni bűncselekményből 8 százalékkal, a zsebtolvajlásból 14 százalékkal, a lakásbetörésekből 20 százalékkal kevesebb esetett regisztráltak.
A főváros a tömegközlekedés fejlesztésére 200 milliárd forintot fog elkülöníteni a következő években, ami 2011-ig átlagosan 25 milliárd forintot jelent. Ebben az évben beindul a 4-es metró project: az idén a pályázatok kiírása lesz a főváros feladata. A városvezető szerint az összesen 300 milliárdba kerülő metró nyomvonalán óriási lendületet kap a városrehabilitáció, mert ezeken a területeken az építkezésekkel együtt megújulnak a terek, az utcák, rendbe hozzák az elöregedett közműveket, valamint a zöldterületeket is újjáélesztik.
A 2-es metró felújítása az idén is folytatódik a Népstadion és a Deák Ferenc tér között. Ez a beruházás 53,2 milliárd forintba kerül. A 4-6-os villamos vonalán megindul az új Siemens Combino Budapest típusú villamosok próbajárata, amelyek 2005-től rendszeresen járnak majd a Nagykörúton.
A főváros hatalmas fejlesztéseket tud maga mögött, de az egészséges Budapestet csak újabb nagyarányú beruházásokkal lehet megteremteni: folyamatos járdatisztítással, hulladéklerakó-bővítéssel, játszótér-felújítással, az új szennyvíztisztítóval, mely Európában a legnagyobb lesz, és a város tüdejének átmosásával - jelentette ki a főpolgármester. Hozzátette: ezeknek a programoknak az eredményeként néhány éven belül tisztább, zöldebb, egészségesebb környezetben élhetnek, dolgozhatnak és játszhatnak a budapestiek, amiben az EU "tiszta forrásai" is segítenek bennünket.
Az idei fejlesztések közül kiemelkedik a csepeli Központi Szennyvíztisztító megépítése, amivel 2010-re a főváros összes szennyvize tisztítva kerül vissza a Dunába. Ebből az új létesítmény egymaga 92%-ot teljesít majd. A beruházás százmilliárdot is meghaladó költségének 40%-át Budapest az Európai Unió Kohéziós Alapjától várja.
Ugyancsak környezetvédelmi beruházásként újítják fel a rákospalotai Hulladékhasznosító Művet mintegy 19,2 milliárd forintért. Az európai normáknak megfelelően újabb hulladékgyűjtő szigeteket fognak kiépíteni a közterületeken, így 2008-ra várhatóan 2000 hulladékudvar és két válogatómű lesz kész Budapesten.
Budapest Portál