Demszky: Elkezdődött a tanév a fővárosban
Demszky Gábor főpolgármester hivatalosan is megnyitotta a 2006/2007-es tanévet.
A főváros hivatalos tanévnyitójára a Dobos C. József Vendéglátóipari Szakképző Iskolában került sor, aminek apropója az intézmény új szárnyának, és a frissen elkészült tornacsarnoknak az átadása volt.
Ünnepi beszédében a főpolgármester említést tett arról, hogy Magyarország egyik siker ágazata a vendéglátás. Utalva a felsőoktatási túlképzésekre, kijelentette, hogy a vendéglátó szakma mindig keresett lesz, így az iskola diákjai előtt biztos jövő áll. Érintette az informatika fontosságát, megjegyezve, hogy ez ma már ritkán okoz gondot, mivel a gyerekek gyakran tájékozottabbak a tanáraiknál is.
Leszögezte azt is, hogy a sikerhez a szakma megszerzése mellett nélkülözhetetlen a biztos nyelvtudás. "Ha valaki nem tud elolvasni egy idegen nyelvű szakkönyvet, akkor semmit sem ér vele, hogy nyelvvizsgája van."
A diákok műsora a vendéglátás történetét, annak szépségeit igyekezett bemutatni, hogy a felsorakozott, mintegy kétszáz újdonsült tanulónak megmutassák, az évek során sem múlik el a lelkesedés, amivel jelentkeztek az intézménybe.
Az évnyitó ünnepségen a főpolgármester és Horti Andrásné igazgató, együtt vágták át a díszszalagot, sok érdekes, és izgalmas sportmérkőzés, valamint kulturális program előtt megnyitva a terem kapuit.
ekf
Demszky: Elkezdődött a tanév a fővárosban- Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Ünnepi beszédében a főpolgármester említést tett arról, hogy Magyarország egyik siker ágazata a vendéglátás. Utalva a felsőoktatási túlképzésekre, kijelentette, hogy a vendéglátó szakma mindig keresett lesz, így az iskola diákjai előtt biztos jövő áll. Érintette az informatika fontosságát, megjegyezve, hogy ez ma már ritkán okoz gondot, mivel a gyerekek gyakran tájékozottabbak a tanáraiknál is.
Leszögezte azt is, hogy a sikerhez a szakma megszerzése mellett nélkülözhetetlen a biztos nyelvtudás. "Ha valaki nem tud elolvasni egy idegen nyelvű szakkönyvet, akkor semmit sem ér vele, hogy nyelvvizsgája van."
A diákok műsora a vendéglátás történetét, annak szépségeit igyekezett bemutatni, hogy a felsorakozott, mintegy kétszáz újdonsült tanulónak megmutassák, az évek során sem múlik el a lelkesedés, amivel jelentkeztek az intézménybe.
Az évnyitó ünnepségen a főpolgármester és Horti Andrásné igazgató, együtt vágták át a díszszalagot, sok érdekes, és izgalmas sportmérkőzés, valamint kulturális program előtt megnyitva a terem kapuit.
ekf
Demszky: Elkezdődött a tanév a fővárosban- Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu