Demszky : Elfogták a Combinok feltételezett rongálóit - Egymillió forintot ajánl fel a főpolgármester, Demszky Gábor a szelektív hulladékgyűjtőket gyújtogatók nyomravezetőinek - Budapest
A Combino feltételezett rongálóit tegnap éppen akkor fogták el, amikor bejelenttettük, hogy októbertől átfogó, falfirkák elleni akcióprogramot indítunk Budapesten a BRFK-val közösen - tudatta szerdai sajtótájékoztatóján Demszky Gábor Budapest főpolgármestere.
Demszky, a főpolgármester bejelentette, hogy az okozott kárt minden rendelkezésre álló eszközzel megpróbálják behajtani az elkövetőkön. Emlékeztetett arra még Demszky Gábor, hogy augusztus 26-án vasárnap este rongáltak meg öt új Combino villamost. Van olyan, aminek az ablakait savval leöntötték, máshol az ablakot védő fóliát karcolták össze, az egyik kocsit pedig graffitizők firkálták össze.

Öt Combino villamost még augusztus 26-ról 27-ére virradóra rongáltak meg, a Budapesti Közlekedési Vállalat szerint a kár meghaladta a hárommillió forintot. A BKV ismeretlen tettes ellen feljelentést tett , a rendőrség augusztus 29-én nyomozást rendelt el, Demszky Gábor főpolgármester pedig egymillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel Budapest város nevében.

A BRFK-n az elkövetők felderítésére nyomozócsoportot és figyelőszolgálatot hoztak létre. A nyomozás során több graffitist elfogtak, közülük négyet gyanúsítottak a Combinok megrongálásával. A gyanúsítottakat kedden Törökbálinton fogták el, egyikükről pedig egyértelműen megállapították a rendőrök, hogy ő rongált meg két villamost. A rendőrség tovább keresi a többi villamost megrongáló graffitist.

Demszky Gábor Budapest főpolgármestere felhívta a figyelmet, hogy "sajnos úgy tűnik, a rongálók kipécézték maguknak az új villamost". Mint mondta Demszky: a Siemens jelentése szerint a hétfői meghibásodás oka is „külső mechanikai behatás”, azaz valakik szándékosan rugdosták a szerelvény ajtaját és ettől egy dióda tönkrement. A főpolgármester, Demszky Gábor úgy fogalmazott: nem tudja, így volt-e, de továbbra is arra kéri az utasokat, ha ilyesmit tapasztalnak, jelezzék a villamosvezetőnek, vagy Budapest város vezetősége felé, vagy a BRFK-nak.

A városvezető, Demszky Gábor a szelektív hulladékgyűjtő konténerek sorozatos felgyújtása kapcsán bejelentette: egymillió forintot ajánl fel annak, aki segít nyomra vezetni a rendőrséget. Demszky ismertetése szerint, amióta a rendszert három éve bevezették 280 szelektív konténert gyújtottak fel, az összes tároló közel egytizedét.Egy elkövetőt már elkaptak, de a rongálássorozat folytatódik. Most a 14. és 15. kerületben gyújtják fel rendszeresen a tárolókat.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky : Elfogták a Combinok feltételezett rongálóit - Egymillió forintot ajánl fel a főpolgármester, Demszky Gábor a szelektív hulladékgyűjtőket gyújtogatók nyomravezetőinek - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu

Öt Combino villamost még augusztus 26-ról 27-ére virradóra rongáltak meg, a Budapesti Közlekedési Vállalat szerint a kár meghaladta a hárommillió forintot. A BKV ismeretlen tettes ellen feljelentést tett , a rendőrség augusztus 29-én nyomozást rendelt el, Demszky Gábor főpolgármester pedig egymillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel Budapest város nevében.

A BRFK-n az elkövetők felderítésére nyomozócsoportot és figyelőszolgálatot hoztak létre. A nyomozás során több graffitist elfogtak, közülük négyet gyanúsítottak a Combinok megrongálásával. A gyanúsítottakat kedden Törökbálinton fogták el, egyikükről pedig egyértelműen megállapították a rendőrök, hogy ő rongált meg két villamost. A rendőrség tovább keresi a többi villamost megrongáló graffitist.

Demszky Gábor Budapest főpolgármestere felhívta a figyelmet, hogy "sajnos úgy tűnik, a rongálók kipécézték maguknak az új villamost". Mint mondta Demszky: a Siemens jelentése szerint a hétfői meghibásodás oka is „külső mechanikai behatás”, azaz valakik szándékosan rugdosták a szerelvény ajtaját és ettől egy dióda tönkrement. A főpolgármester, Demszky Gábor úgy fogalmazott: nem tudja, így volt-e, de továbbra is arra kéri az utasokat, ha ilyesmit tapasztalnak, jelezzék a villamosvezetőnek, vagy Budapest város vezetősége felé, vagy a BRFK-nak.

A városvezető, Demszky Gábor a szelektív hulladékgyűjtő konténerek sorozatos felgyújtása kapcsán bejelentette: egymillió forintot ajánl fel annak, aki segít nyomra vezetni a rendőrséget. Demszky ismertetése szerint, amióta a rendszert három éve bevezették 280 szelektív konténert gyújtottak fel, az összes tároló közel egytizedét.Egy elkövetőt már elkaptak, de a rongálássorozat folytatódik. Most a 14. és 15. kerületben gyújtják fel rendszeresen a tárolókat.
www.budapest.hu - MCOnet
Demszky : Elfogták a Combinok feltételezett rongálóit - Egymillió forintot ajánl fel a főpolgármester, Demszky Gábor a szelektív hulladékgyűjtőket gyújtogatók nyomravezetőinek - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu