Demszky a Borfaluban erősíti a nemzetközi kapcsolatokat
Demszky Gábor főpolgármester a Borfalu rendezvényén is tovább erősíti a Horvátországhoz fűződő baráti kapcsolatokat.
A Felvonulási téren megrendezett Borfalu rendezvény főként a magyar bortermelők bemutatkozását hivatott elősegíteni. Akad azonban néhány külföldi vendég is a kínálat színesítése végett, mint például Zágráb bortermelői, akik pénteken vendégül látták Demszky Gábor főpolgármestert.
A Borfalu hagyományos piros sátorfedelei alatt került sor Demszky Gábor
főpolgármester, és Zágrábból érkezett horvát barátainak találkozójára.
A főpolgármester köszöntőjében elmondta, hogy nagyon sok kapcsolat köti össze a két országot. Ezek közül talán a legszorosabb kötelék a Horvátország és Magyarország között a tervezett futball EB, melynek 2012-es megrendezésére a két ország közösen pályázik.
A hivatalos köszöntőt, és a formális ajándékozást követően a találkozó magyar és horvát résztvevői kötetlen beszélgetést folytattak a poharakba töltött remek italok felett. Demszky Gábor mellett helyet foglalt az asztal mellett Milan Bundic, Zágráb főpolgármestere, Szergej Ratushniek ungvári, Amir Muzur opatijai és Gordan Mutkovic eszéki városvezető.
Demszky a Borfaluban erősíti a nemzetközi kapcsolatokat - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu