Csuklóra erősíthető betegazonosító 17 fővárosi kórházban
A tévedések megelőzésére betegazonosító karszalag bevezetését tervezi a Fővárosi Önkormányzat 17 kórházában - mondta Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes hétfőn az MTI-nek.
" kórházakban a beteg felvételekor a csuklójára helyeznének egy karszalagot, melyen rajta lenne a beteg neve és az azonosítója"- közölte a főpolgármester-helyettes. Hozzátette: a nyugati gyakorlatnak megfelelően a kórház minden
betege kapna ilyen karszalagot, így nem lehetne félreértés abból, ha valaki lveszti az eszméletét vagy egy kisgyerek nem tudja megmondani a nevét.
"Elsőként az adatvédelmi biztoshoz írtam levelet, melyben arról kértem tájékoztatást, hogy nem ütközik-e az adatvédelmi törvénybe, ha ráírják a beteg csuklójára az adatait" - mondta Szolnoki Andrea. Közölte: augusztusra elkészülhet az előterjesztés és a határozati javaslat, amelyben elrendelhető mind a 17, fővárosi tulajdonban lévő kórházban a csuklóazonosító használata.
Ebben az évben önkormányzati forrásból oldanák meg az azonosító karszalagok finanszírozását - tájékoztatott. Hozzátette: a betegazonosító karszalag elrendelésének gondolata a tragikus szegedi eset kapcsán merült fel benne, bár a Fővárosi Önkormányzat intézményeiben sehol nem történt ilyen tévedés.
Július 3-án egy 80 éves kisteleki férfit a szegedi városi kórházból egy másik beteg helyett küldtek át műtétre az idegsebészeti klinikára. A betegcsere a koponya felnyitása után derült ki. A kisteleki férfi a műtét után meghalt.
(Forrás:www.budapest.hu)
betege kapna ilyen karszalagot, így nem lehetne félreértés abból, ha valaki lveszti az eszméletét vagy egy kisgyerek nem tudja megmondani a nevét.
"Elsőként az adatvédelmi biztoshoz írtam levelet, melyben arról kértem tájékoztatást, hogy nem ütközik-e az adatvédelmi törvénybe, ha ráírják a beteg csuklójára az adatait" - mondta Szolnoki Andrea. Közölte: augusztusra elkészülhet az előterjesztés és a határozati javaslat, amelyben elrendelhető mind a 17, fővárosi tulajdonban lévő kórházban a csuklóazonosító használata.
Ebben az évben önkormányzati forrásból oldanák meg az azonosító karszalagok finanszírozását - tájékoztatott. Hozzátette: a betegazonosító karszalag elrendelésének gondolata a tragikus szegedi eset kapcsán merült fel benne, bár a Fővárosi Önkormányzat intézményeiben sehol nem történt ilyen tévedés.
Július 3-án egy 80 éves kisteleki férfit a szegedi városi kórházból egy másik beteg helyett küldtek át műtétre az idegsebészeti klinikára. A betegcsere a koponya felnyitása után derült ki. A kisteleki férfi a műtét után meghalt.
(Forrás:www.budapest.hu)