Csősajtolás a metró alatt
Hétfőn kezdik építeni a kispesti és kőbányai távhővezeték rendszereit összekötő szakaszt a Határ úti metróállomásnál.
A vezeték metróvonalat keresztező szakaszát 16 m mélységben 2200 mm átmérőjű "ROCLA" vasbetonalagútban építik, a vasbetoncsöveket korszerű technológiával sajtolják át a metróvonal alatt. A vezeték építésének célja a Kispesti Erőmű új gázturbinás blokkjában termelt olcsóbb hőenergia eljuttatása a kőbányai távhőfogyasztókhoz is.
Budapest Portál
Budapest Portál