Chartervonat Pécsről Budapestre?
Bérelt szerelvényekkel saját vonatjáratot terveznek indítani a pécsi egyetemisták, hogy az esti elõadásokról a Pécs-Budapest intercity megszüntetése után is vissza tudjanak jutni a fővárosba.
A téli menetrendváltozás keretében leállított vonattal több ezer hallgató és számos oktató utazott rendszeresen, rájuk építve a magánvonat üzemeltetése akár kifizetődő is lehet.
A járat megszüntetéséből adódó problémák miatt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) hallgatói önkormányzata levélben fordult a MÁV vezetőihez és a közlekedési tárca gazdájához, ám hivatalos válasz mindeddig nem érkezett.
Az egyetemisták azt sérelmezték, hogy a járattörlés miatt délután már nem tudnak kulturált körülmények között visszajutni a fővárosba, Pécsett kell megszállniuk, ami főként a levelező, illetve a távoktatásos képzésben részt vevő hallgatókat sújtja. Alternatív megoldásként a diákok vetették fel a hajdani intercity menetrendjét követő bérelt vonat gondolatát. A járatot az egyetem vagy a hallgatói önkormányzat (hök) üzemeltetné.
A szükséges anyagiakat a hök költségvetési tartalékából, illetve támogatók segítségével tervezi előteremteni. Az utóbbiak sorába elsősorban olyan vállalkozásokat várnak, amelyeket - bejáró dolgozóik miatt - szintén hátrányosan érint az expresszvonat megszüntetése.
Az ügyben a diákok mellett az egyetem vezetői is felvették a kapcsolatot a MÁV-val, arra hivatkozva: a PTE 34 ezer hallgatója közül 30 ezer nem pécsi lakos, s többségük rendszeresen igénybe veszi a vasúttársaság szolgálatait. Erre a megkeresésre már reagált a MÁV, a hivatalos levélben az alacsony kihasználtsággal indokolták az inter-city járat megszüntetését. A hallgatók szerint ugyanakkor a kérdéses vonat rendszeresen zsúfolt - nem ritkán túlzsúfolt - volt.
(Forrás:www.budapest.hu)
A járat megszüntetéséből adódó problémák miatt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) hallgatói önkormányzata levélben fordult a MÁV vezetőihez és a közlekedési tárca gazdájához, ám hivatalos válasz mindeddig nem érkezett.
Az egyetemisták azt sérelmezték, hogy a járattörlés miatt délután már nem tudnak kulturált körülmények között visszajutni a fővárosba, Pécsett kell megszállniuk, ami főként a levelező, illetve a távoktatásos képzésben részt vevő hallgatókat sújtja. Alternatív megoldásként a diákok vetették fel a hajdani intercity menetrendjét követő bérelt vonat gondolatát. A járatot az egyetem vagy a hallgatói önkormányzat (hök) üzemeltetné.
A szükséges anyagiakat a hök költségvetési tartalékából, illetve támogatók segítségével tervezi előteremteni. Az utóbbiak sorába elsősorban olyan vállalkozásokat várnak, amelyeket - bejáró dolgozóik miatt - szintén hátrányosan érint az expresszvonat megszüntetése.
Az ügyben a diákok mellett az egyetem vezetői is felvették a kapcsolatot a MÁV-val, arra hivatkozva: a PTE 34 ezer hallgatója közül 30 ezer nem pécsi lakos, s többségük rendszeresen igénybe veszi a vasúttársaság szolgálatait. Erre a megkeresésre már reagált a MÁV, a hivatalos levélben az alacsony kihasználtsággal indokolták az inter-city járat megszüntetését. A hallgatók szerint ugyanakkor a kérdéses vonat rendszeresen zsúfolt - nem ritkán túlzsúfolt - volt.
(Forrás:www.budapest.hu)