Büdzsé: hatmilliárdos átcsoportosítás kér a főváros

A jövő évi költségvetésben a főváros további hatmilliárd forintos átcsoportosítást kér - hanzott el szerdán Demszky Gábor főpolgármester és Kuncze Gábor szabad demokrata pártelnök.
Az MTI híréből kiderül, hogy főpolgármester a jövő évi költségvetésben további hatmilliárd forintos átcsoportosítást és az Orbán-kormány alatt bevezetett diszkriminatív intézkedések, köztük az adóerő-képesség miatti elvonás megszüntetését kérte. A főváros, továbbá garanciát vár arra, hogy a bevezetendő normatív tömegközlekedési támogatás három év alatt veszteségfinanszírozássá váljon.

Demszky Gábor az SZDSZ központjában Kuncze Gábor pártelnökkel közösen tartott tájékoztatóján elmondta, hogy a kormányzat által már bejelentett 15 plusz 30 milliárd forintos költségvetési módosításon túl annak érdekében van szükség van erre a többletre, hogy a fővárosi önkormányzat hitelfelvevő-képessége jövőre is megmaradjon.

Kuncze Gábor a közigazgatási és az önkormányzati reform elodázhatatlanságát hangsúlyozta. Ennek szerinte csak első lépése a kistérségek szerepének fejlesztése. Sajnálatosnak tartotta, hogy a döntés kétharmados jellege miatt nincs esély az SZDSZ által szorgalmazott önkormányzati régiók kialakítására, ami valódi reformot, olcsóbb államot eredményezne.

(Budapest Portál)