Büdzsé: hatmilliárdos átcsoportosítás kér a főváros
A jövő évi költségvetésben a főváros további hatmilliárd forintos átcsoportosítást kér - hanzott el szerdán Demszky Gábor főpolgármester és Kuncze Gábor szabad demokrata pártelnök.
Az MTI híréből kiderül, hogy főpolgármester a jövő évi költségvetésben további hatmilliárd forintos átcsoportosítást és az Orbán-kormány alatt bevezetett diszkriminatív intézkedések, köztük az adóerő-képesség miatti elvonás megszüntetését kérte. A főváros, továbbá garanciát vár arra, hogy a bevezetendő normatív tömegközlekedési támogatás három év alatt veszteségfinanszírozássá váljon.
Demszky Gábor az SZDSZ központjában Kuncze Gábor pártelnökkel közösen tartott tájékoztatóján elmondta, hogy a kormányzat által már bejelentett 15 plusz 30 milliárd forintos költségvetési módosításon túl annak érdekében van szükség van erre a többletre, hogy a fővárosi önkormányzat hitelfelvevő-képessége jövőre is megmaradjon.
Kuncze Gábor a közigazgatási és az önkormányzati reform elodázhatatlanságát hangsúlyozta. Ennek szerinte csak első lépése a kistérségek szerepének fejlesztése. Sajnálatosnak tartotta, hogy a döntés kétharmados jellege miatt nincs esély az SZDSZ által szorgalmazott önkormányzati régiók kialakítására, ami valódi reformot, olcsóbb államot eredményezne.
(Budapest Portál)
Demszky Gábor az SZDSZ központjában Kuncze Gábor pártelnökkel közösen tartott tájékoztatóján elmondta, hogy a kormányzat által már bejelentett 15 plusz 30 milliárd forintos költségvetési módosításon túl annak érdekében van szükség van erre a többletre, hogy a fővárosi önkormányzat hitelfelvevő-képessége jövőre is megmaradjon.
Kuncze Gábor a közigazgatási és az önkormányzati reform elodázhatatlanságát hangsúlyozta. Ennek szerinte csak első lépése a kistérségek szerepének fejlesztése. Sajnálatosnak tartotta, hogy a döntés kétharmados jellege miatt nincs esély az SZDSZ által szorgalmazott önkormányzati régiók kialakítására, ami valódi reformot, olcsóbb államot eredményezne.
(Budapest Portál)