Budapest - Jane Goddall a Fővárosi Állat-és Növénykertbe látogatott

Budapest - Látogatást tett hétfőn a Fővárosi Állat-és Növénykertben Jane Goodall, hírneves etológus és ENSZ békenagykövet.

A 72 éves kutatónő az emberszabású majmok házában tartott sajtótájékoztatóján elismerősen nyilatkozott helyi körülményekről – mint mondta, szerencsére világszerte egyre több, az állatokat élhető körülmények között tartó állatkert létesül.

Jane Goodall1 közel ötven éve foglalkozik csimpánzok és egyéb emberszabásúak viselkedésének kutatásával. Tanulmányait Tanzániában kezdte – itt alapította meg 1990-ben a Roots&Shoots (Gyökerek és Rügyek) környezetvédő egyesületet, amely mára 26 országban teljesít szolgálatot. Goodall megemlékezett az indulásról, amikor a szervezetet mindössze hat lelkes fiatal képviselte – szerinte az egyesület, de általában véve a környezetvédelem jövőjét is a gyerekek tudatos oktatása, természetszeretetre való nevelése jelenti.

A kutatónő mellett nyilatkozott a Roots&Shoots magyarországi elnöke, Csitári Katalin, valamint a Fővárosi Állat-és Növénykert szóvivője is – utóbbi arról tájékoztatott, hogy az intézmény a közeljövőben több változtatást tervez: az emberszabású majmok nagyobb kifutót kapnak, restaurálják a Nagy Sziklát, s az állatkertbe várhatóan fél tucat új faj is érkezik majd.


[Forrás: OrientPress]

Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz

Küldjön egy képeslapot ismerősének Budapest városról!

Szólj hozzá a Budapest fórumon: Budapest - Jane Goddall a Fővárosi Állat-és Növénykertbe látogatott

A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu