Budapest is küzd a gyermekéhezés megszüntetéséért
Az ENSZ Világélelmezési Programja (World Food Programme – WFP), valamint önkormányzati, vállalati, humanitárius és civil partnerei világszerte összefognak, hogy megmutassák: egy közös lépés megváltoztathatja a világ legszegényebb gyermekeinek életét. 4 nap múlva, május 21-én a világ minden táján emberek százezrei tesznek szó szerint egy közös lépést – a gyermekéhezés megszüntetéséért.
A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet arra a mintegy 300 millió gyermekre, akiket nap, mint nap éhség kínoz – tudatta az OBJEKTÍV Hírügynökséggel a Magyar Vöröskereszt.
A „Küzdj az éhezés ellen: Járd a világot!” (Fight Hunger: Walk the World!) akciót három éve a TNT nemzetközi logisztikai- és csomagküldő-szolgálat kezdeményezte. Tavaly 266 helyszínen több mint 200 ezer ember „járta a világot”, segítve 70 ezer gyermek étkeztetését. Az idei séta célja, hogy 5 millió dollárt gyűjtsön a WFP iskolaétkeztetési programjához, amit a szegény országokban élő gyermek élelmezésére fordítanak, hogy egészséges és tanult felnőttekké váljanak.
Időpont: 2006. május 21. vasárnap, 10 óra. Indulás az Opera elől, végig az Andrássy úton a városligeti Kós Károly sétányig
Az éhezés jelenti a legnagyobb veszély az egészségre. 2005-ben többen haltak meg az éhezés és az alultápláltság következményeként, mint AIDS, malária és tuberkolózis miatt együttvéve. Ma a világon hozzávetőlegesen minden hatodik ember szembesült már a folyamatos éhség kínzó érzésével.
Az ENSZ Világélelmezési Programja a világ legnagyobb jótékonysági szervezete. Évente 80 országban 90 millió embert segít – köztük 61 millió gyermeket. Amikor a szegénység miatt anyáknak és gyermekeinek nem jut elég étel, vagy olyan katasztrófáknál, mint a cunami vagy a hurrikán, a WFP segíti az élelmezést és az életmentést.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
A „Küzdj az éhezés ellen: Járd a világot!” (Fight Hunger: Walk the World!) akciót három éve a TNT nemzetközi logisztikai- és csomagküldő-szolgálat kezdeményezte. Tavaly 266 helyszínen több mint 200 ezer ember „járta a világot”, segítve 70 ezer gyermek étkeztetését. Az idei séta célja, hogy 5 millió dollárt gyűjtsön a WFP iskolaétkeztetési programjához, amit a szegény országokban élő gyermek élelmezésére fordítanak, hogy egészséges és tanult felnőttekké váljanak.
Időpont: 2006. május 21. vasárnap, 10 óra. Indulás az Opera elől, végig az Andrássy úton a városligeti Kós Károly sétányig
Az éhezés jelenti a legnagyobb veszély az egészségre. 2005-ben többen haltak meg az éhezés és az alultápláltság következményeként, mint AIDS, malária és tuberkolózis miatt együttvéve. Ma a világon hozzávetőlegesen minden hatodik ember szembesült már a folyamatos éhség kínzó érzésével.
Az ENSZ Világélelmezési Programja a világ legnagyobb jótékonysági szervezete. Évente 80 országban 90 millió embert segít – köztük 61 millió gyermeket. Amikor a szegénység miatt anyáknak és gyermekeinek nem jut elég étel, vagy olyan katasztrófáknál, mint a cunami vagy a hurrikán, a WFP segíti az élelmezést és az életmentést.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!