Budapest is az ár ellen védekezik
Kedden este tetőzhet a Duna Budapesten - soha nem látott magasságban. A szakemberek 860 centiméteres vízállásra számítanak, az eddigi legmagasabb szint 848 centméter volt.
Az árvíz elleni védekezés a Római-partnál a legintenzívebb a fővárosban, de folyik a munka a IV., a XIII. és a XXII. kerületben, valamint Csepelen és a Margitszigeten is, ahol reggelre buzgárok jelentek meg. Jelenleg a Dunán, a Tiszán és más folyókon összesen 3100 kilométeren védekeznek az árvíz ellen, 733 kilométeres szakaszon van érvényben a legmagasabb, harmadfokú készültség. Erről Persányi Miklós vízügyi miniszter számolt be hétfőn Szentendrén, ahol megtekintette a gáton folyó munkálatokat. A védvonalak egyelőre mindenütt ellenállnak a víznek, van megfelelő munkaerő, technikai eszköz a feladatok ellátásához. Sok múlik azonban a következő napok időjárásán - mondta a miniszter. Remélhetően nem lesz esőzés, mert ez tetézné a bajt, így is aggodalomra ad okot, hogy a magas víz hosszabb ideig tartja nyomás alatt a gátakat, amelyek állandó megerősítésre szorulnak mindenütt - tette hozzá.
(Mobilpress - MCOnet)
(Mobilpress - MCOnet)