BKV: célegyenesben a chipkártyás fizetési rendszer
Zöld utat biztosított a BKV Rt. igazgatósága csütörtökön annak a javaslatnak, amelynek fővárosi önkormányzati jóváhagyása esetén chipkártyás díjfizetési rendszert vezetnek be a tömegközlekedési járműveken.
A napokban lejárt határidőig 39 cég nyújtotta be szándéknyilatkozatát arra, hogy részt venne a BKV elektronikus jegy- és bérletrendszerének kiépítésében. Amerikától Moszkváig terjednek a jelentkezők, akik között van japán, francia, német és spanyol cég is, a legtöbbjük azonban magyar - mondta Aba Botond, az rt. vezérigazgatója az MTI-nek.
A szándéknyilatkozat benyújtói közül a legmegfelelőbbek várhatóan május elejéig tehetik majd meg végső ajánlatukat.
A vezérigazgató cáfolva azt a lapértesülést, miszerint a BKV maga alapítana bankot a chipkártya kibocsátására, közölte, hogy olyan pályázót választanak, amelynek megvan erre a joga és a lehetősége.
Aba Botond elmondta azt is, hogy első ütemben a három földalatti vonalán vezetnék be 3-5 milliárd forintos költséggel a chipkártyás fizetési rendszert. A teljes tömegközlekedési hálózaton ennek a költsége több mint 10 milliárd forint lesz. Elsőként várhatóan még az év végén próbaüzemmel kezdenek a kisföldalattin, ahol a jövő év elején már üzemszerűen működne a rendszer.
Aba Botond tudatta: abban is gondolkodnak, hogy esetleg parkolási rendszerben is használható legyen a chipkártya.
(Forrás:www.budapest.hu)
A szándéknyilatkozat benyújtói közül a legmegfelelőbbek várhatóan május elejéig tehetik majd meg végső ajánlatukat.
A vezérigazgató cáfolva azt a lapértesülést, miszerint a BKV maga alapítana bankot a chipkártya kibocsátására, közölte, hogy olyan pályázót választanak, amelynek megvan erre a joga és a lehetősége.
Aba Botond elmondta azt is, hogy első ütemben a három földalatti vonalán vezetnék be 3-5 milliárd forintos költséggel a chipkártyás fizetési rendszert. A teljes tömegközlekedési hálózaton ennek a költsége több mint 10 milliárd forint lesz. Elsőként várhatóan még az év végén próbaüzemmel kezdenek a kisföldalattin, ahol a jövő év elején már üzemszerűen működne a rendszer.
Aba Botond tudatta: abban is gondolkodnak, hogy esetleg parkolási rendszerben is használható legyen a chipkártya.
(Forrás:www.budapest.hu)