Bírság vár a 'sárgán' ragadókra - 50 ezer forint is lehet a kiszabott bűntetés
"Véget ért a türelmi idő, és azután akár 50 ezer forintra is bírságolhatják azokat a budapesti autósokat, akik bennragadnak a sárgára festett ereszteződésekben.
Ezekből egyelőre kettő van a fővárosban. Az a cél, hogy az autósok ne akadályozzák egymást akkor, amikor egy kereszteződésen kell átjutni.
Elkerülő manőverek a Nyugatinál. Mindennapos helyzet. A kocsik keresztbe állnak egymás előtt és már kész is a dugó. A rendőrségen londoni példa alapján most azt tervezik, hogy sárgára festik ezeket a kereszteződéseket. A sárga felfestésen autósok nem állhatnak majd. Így akarják elérni, hogy az, aki már nem érne át, ne is induljon el. "
www.budapest.hu
Elkerülő manőverek a Nyugatinál. Mindennapos helyzet. A kocsik keresztbe állnak egymás előtt és már kész is a dugó. A rendőrségen londoni példa alapján most azt tervezik, hogy sárgára festik ezeket a kereszteződéseket. A sárga felfestésen autósok nem állhatnak majd. Így akarják elérni, hogy az, aki már nem érne át, ne is induljon el. "
www.budapest.hu