Bioerőmű épül a szennyvíztelepen

"Az észak-pesti szennyvíztelep új biogáz-fejlesztő tornyainak alapkövét helyezte el Demszky Gábor főpolgármester és Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter csütörtökön.
A biogáz-fejlesztő tornyok felépülésével a Timár utcai üzem a jövőben képes lesz megtermelni a telep működéséhez szükséges villamosenergiát.
Az alapkőletételt megelőzően 2004. márciusában Budapest, Újpest és a Fővárosi Csatornázási Művek Rt. (FCSM) vezetői aláírtak egy szerződést, amelyben vállalták, hogy a FCSM Rt. észak-pesti telepén jelentős fejlesztéseket hajtanak végre."

www.budapest.hu