Beszámoltak a kórházvezetők

A Szent István Kórház kivételével az Egészségügyi Bizottság jóváhagyta a regionális kórházak 2003. évi tevékenységéről szóló beszámolóit.



Az Egészségügyi Bizottság csütörtöki ülésén elfogadta a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában működő regionális kórházak, a Szent János Kórház, a Károlyi Sándor Kórház, a Szent Imre Kórház, a Bajcsy Zsilinszky Kórház, az Uzsoki utcai Kórház, a Péterfy Sándor utcai Kórház, valamint a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház 2003. évi tevékenységéről szóló tájékoztatót.

A Szent István Kórház főigazgatója által benyújtott beszámolót azonban a szakbizottság nem fogadta el, ami Ikvai-Szabó Imre, a bizottság elnöke szerint nem jár jogi következménnyel.

Kupper András alelnök a szavazás után elmondta: azzal, hogy a bizottság nem fogadta el a Szent István Kórház ismertetőjét, nem szavazott bizalmat a főigazgatónak. Ezért a következő bizottsági ülésen kezdeményezi a kórház vezetőjének leváltását.

A szakbizottság csütörtöki ülésén meghallgatta a nem regionális intézmények - a Szent Margit Kórház, a Nyírő Gyula Kórház, a Szent László Kórház, a Schöpf-Merei Ágost Kórház és Anyavédelmi Központ, a Visegrádi Rehabilitációs Szakkórház, a Heim Pál Gyermekkórház, a Madarász utcai Gyermekkórház, a Budai Gyermekkórház, az Észak-Pesti Kórház és a Központi Stomatológiai Intézet - 2003. évi tevékenységéről szóló beszámolójáról is.


www.budapest.hu