Bélyeget bocsát ki a posta II. János Pál emlékére
II. János Pál pápa születésének 85. évfordulóján, május 18-án bocsátotta forgalomba az "In memoriam II. János Pál" emlékbélyeget Kovács Kálmán informatikai miniszter és Csáki György, a Magyar Posta Rt. elnöke Budapesten, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia épületében.
A bélyegkibocsátáson a pápa életútját Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius méltatta és megjelent Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek is. A Magyar Posta a bélyegkiadással emlékezik a közelmúltban elhunyt II. János Pál pápára, ily módon állít emléket a katolikus egyházfő személyiségének.
A Magyar Posta Rt. a szerdán forgalomba került emlékbélyeggel emlékezik a közelmúltban elhunyt egyházfőre, aki 27 éves pápasága alatt két alkalommal - 1991. augusztusában és 1996. szeptemberében - látogatott el Magyarországra. II. János Pál pápasága alatt több magyart is boldoggá és szentté avatott.
A Magyar Posta Rt. nem első alkalommal ad ki II. János Pál pápával kapcsolatos bélyeget: az egyházfő 1991-es magyarországi látogatásakor már forgalomba került a pápa portréját és Esztergom látképét ábrázoló bélyegblokk.
A most kiadott blokk bélyegképén II. János Pál pápa látható, a blokk keretrajzán (két oldalán) pedig a magyarországi látogatásait idéző képek találhatóak. A blokkhoz tartozó alkalmi borítékon az egyházfő képe látható háttérben a Szent Péter bazilika kupolájával, az alkalmi bélyegző grafikáján pedig a pápai címer stilizált rajza szerepel.
A Lázár Szilvia és Raszler Tibor grafikusművész házaspár tervezte bélyegblokk a Pénzjegynyomdában százezer sorszámozott példányban készült, és 500 forint névértéken került forgalomba.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Magyar Posta Rt. a szerdán forgalomba került emlékbélyeggel emlékezik a közelmúltban elhunyt egyházfőre, aki 27 éves pápasága alatt két alkalommal - 1991. augusztusában és 1996. szeptemberében - látogatott el Magyarországra. II. János Pál pápasága alatt több magyart is boldoggá és szentté avatott.
A Magyar Posta Rt. nem első alkalommal ad ki II. János Pál pápával kapcsolatos bélyeget: az egyházfő 1991-es magyarországi látogatásakor már forgalomba került a pápa portréját és Esztergom látképét ábrázoló bélyegblokk.
A most kiadott blokk bélyegképén II. János Pál pápa látható, a blokk keretrajzán (két oldalán) pedig a magyarországi látogatásait idéző képek találhatóak. A blokkhoz tartozó alkalmi borítékon az egyházfő képe látható háttérben a Szent Péter bazilika kupolájával, az alkalmi bélyegző grafikáján pedig a pápai címer stilizált rajza szerepel.
A Lázár Szilvia és Raszler Tibor grafikusművész házaspár tervezte bélyegblokk a Pénzjegynyomdában százezer sorszámozott példányban készült, és 500 forint névértéken került forgalomba.
(Forrás:www.budapest.hu)