Befejeződött a Szentendrei út rekonstrukciója
Az idei év útfelújítási programjának egyik legnagyobb beruházása a Szentendrei út rekonstrukciója.
A kiemelkedően forgalmas és hosszú, 2x4 sávos út felújítását két ütemben végezték: az első szakasz a Flórián tértől a Mozaik utcai felüljáróig tartott, a második, pedig a felüljárótól a Pók utcáig. Ez utóbbi szakaszt a tartalékkeret terhére meghosszabbították, így a Szentendrei út egészen a Zsófia utcáig megújult - közölte Demszky Gábor főpolgármester a szerdai sajtótájékoztatón, ahol Vajda Pál főpolgármester-helyettessel közösen átadták a felújított Szentendrei utat.
A Podmaniczky Programnak köszönhetően 80 kilométerrel nő a felújított fővárosi utak hossza. Év végéig a Főváros üzemeltetése alatt álló utak 8%-át borítja majd vadonatúj aszfaltszőnyeg. Ebben az évben a Főváros mind a 23 kerületében legalább egy, de inkább két-három út teljesen megújul - derült ki a szerdai tájékoztatón.
A Szentendrei úti munkálatok nem csak az erős forgalom és a feszített tempó miatt jelentettek kihívást a kivitelezőknek. Az aquincumi műemléki környezetben a műemlékvédő szakemberekkel együttműködve újították meg a támfalat, a pályaszerkezetet - említette Demszky Gábor.
Úgynevezett detektorhurkokat is építettek a kivitelezők az aszfaltburkolat alá, amelyek segítségével a jelzőlámpák képesek igazodni a változó forgalomhoz - folytatta a főpolgármester.
A Szentendrei út felújítása kapcsán el kell mondanom, hogy a Flórián tér és a Pók utca között teljes egészében felújították az útszakaszt két részben. Pontosan 3,3 km út újult meg, 68 ezer négyzetméter burkolatot cseréltek ki és 15 km szegélyépítés történ - mondta Vajda Pál főpolgármester-helyettes.
Jövő hónap közepéig a fővárosi beruházások keretében vállalt összes utat, hidat és felüljárót visszakapják a budapestiek. Az útfelújítási program tovább folytatódik! 2006-ban és 2007-ben a kormány támogatásával több, mint 300 kilométernyi útpálya újul meg a fővárosban - hangsúlyozta a főpolgármester.
Az eseményen Demszky Gábor és Vajda Pál, együtt festették fel a több, mint két és fél kilométeren megújult útszakasz utolsó útburkolati jelét.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Podmaniczky Programnak köszönhetően 80 kilométerrel nő a felújított fővárosi utak hossza. Év végéig a Főváros üzemeltetése alatt álló utak 8%-át borítja majd vadonatúj aszfaltszőnyeg. Ebben az évben a Főváros mind a 23 kerületében legalább egy, de inkább két-három út teljesen megújul - derült ki a szerdai tájékoztatón.
A Szentendrei úti munkálatok nem csak az erős forgalom és a feszített tempó miatt jelentettek kihívást a kivitelezőknek. Az aquincumi műemléki környezetben a műemlékvédő szakemberekkel együttműködve újították meg a támfalat, a pályaszerkezetet - említette Demszky Gábor.
Úgynevezett detektorhurkokat is építettek a kivitelezők az aszfaltburkolat alá, amelyek segítségével a jelzőlámpák képesek igazodni a változó forgalomhoz - folytatta a főpolgármester.
A Szentendrei út felújítása kapcsán el kell mondanom, hogy a Flórián tér és a Pók utca között teljes egészében felújították az útszakaszt két részben. Pontosan 3,3 km út újult meg, 68 ezer négyzetméter burkolatot cseréltek ki és 15 km szegélyépítés történ - mondta Vajda Pál főpolgármester-helyettes.
Jövő hónap közepéig a fővárosi beruházások keretében vállalt összes utat, hidat és felüljárót visszakapják a budapestiek. Az útfelújítási program tovább folytatódik! 2006-ban és 2007-ben a kormány támogatásával több, mint 300 kilométernyi útpálya újul meg a fővárosban - hangsúlyozta a főpolgármester.
Az eseményen Demszky Gábor és Vajda Pál, együtt festették fel a több, mint két és fél kilométeren megújult útszakasz utolsó útburkolati jelét.
(Forrás:www.budapest.hu)