Az ország legmodernebb radiológiai készülékével gazdagodott a Péterfy Sándor Kórház
Új, digitális szubtrakciós angiográf (DSA) készülékét adott át Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes szerdán a Péterfy Sándor Kórházban. Az új berendezés sugárvédő rendszere jelentősen csökkenti a betegeket érő káros anyagok mennyiségét.
A DSA készülék a beteg körül nagy sebességgel forogva olyan 3 dimenziós színkódolt képek létrehozására képes, amely a kóros érrendszer pontosabb ábrázolást teszi lehetővé. Így az orvosok minden korábbinál gyorsabban fel tudják ismerni a daganatos- és érrendszeri betegségeket, és meg tudják határozni azok kezelési lehetőségeit.
Az ország legkorszerűbb radiológiai berendezésének segítségével az orvosok képesek a test valamennyi erén, érpályán belüli műtétet végezni, mint például erek tágítása, érelzáródások kinyitása, mindezt úgy, hogy nincs szükség sebészi feltárásra - derült ki az átadási eseményen.
A 256 millió forintos készülék beszerzését a tulajdonos Fővárosi Önkormányzat jelentős segítségén túl kincstári konszolidációs hozzájárulás és komoly intézményi önrész tette lehetővé.
(Forrás:www.budapest.hu)
Az ország legkorszerűbb radiológiai berendezésének segítségével az orvosok képesek a test valamennyi erén, érpályán belüli műtétet végezni, mint például erek tágítása, érelzáródások kinyitása, mindezt úgy, hogy nincs szükség sebészi feltárásra - derült ki az átadási eseményen.
A 256 millió forintos készülék beszerzését a tulajdonos Fővárosi Önkormányzat jelentős segítségén túl kincstári konszolidációs hozzájárulás és komoly intézményi önrész tette lehetővé.
(Forrás:www.budapest.hu)