Az egészségügyi bizottság támogatta két kórházban a létszámleépítéseket

Egyetértett csütörtökön a Fővárosi Közgyűlés egészségügyi bizottságának
kormánypárti többsége Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes azon
javaslatával, hogy két kórházban együttesen mintegy száz dolgozóval
csökkentsék a létszámot.
A Madarász Utcai Gyermekkórház és a Heim Pál Gyermekkórház összevonása kapcsán 35 fővel csökkentenék a létszámot, ami így 1.439-re módosulna. Az 50 millió forintos költséggel járó leépítést a tervek szerint a gazdasági-műszaki, a diagnosztikus és szakmai területen valósítják meg.


A Szent László Kórház vezetésének kezdeményezésére, a racionálisabb feladatellátás érdekében, 67 dolgozóval csökkentik a létszámot, ami ezzel 1.081-re módosul. A leépítés 40 fizikai dolgozót, 10-10 ügyintézőt és szakdolgozót, 5 orvost, és 2 egyéb diplomást érint.


Szolnoki szerint a gyermekkórházak összevonása kapcsán a párhuzamos tevékenységek elkerülése miatt vált szükségessé a leépítés. Felesleges ugyanis két gazdasági és két műszaki osztály.


Hasonlóképpen nincs szükség két kórházi minőség-igazgatóra és két orvos igazgatóra sem. Így kettő vezető állású orvossal kevesebb lesz, "az ágy melletti" orvosok száma azonban nem változik.


A Szent László Kórházban a leépítés részben a tavaly megszüntetett szülészeti osztályhoz kapcsolódik. Betegellátásban közvetlenül érintett orvost azonban itt sem bocsátanak el.


A bizottság érdemi vita nélkül határozott az előterjesztésről, amelyről a végső szót a Fővárosi Közgyűlés mondja ki a jövő héten.

(Forrás:www.budapest.hu)