Átveszik a lejárt szavatosságú gyógyszereket
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Közönségszolgálati Irodája átveszi a veszélyes hulladéknak minősülő lejárt szavatosságú gyógyszereket.
A minisztérium közleményéből kiderül, hogy Magyarországon minden ötödik tablettát feleslegesen váltják ki a betegek, ezért évente 2500 tonna gyógyszer kerül a szemétbe. A kidobott pirulák éppúgy veszélyes hulladéknak minősülnek, mint az akkumulátorok, festékek, szárazelemek, ragasztók, vagy növényvédő szerek.
Talaj- és vízvédelmi szempontból rendkívül fontos, hogy ezek az anyagok ne kerüljenek a háztartási hulladékba, ezért a KvVM Fő utcai székházában lehetőséget biztosít a gyógyszerek szelektív gyűjtésére - derül ki a közleményből. A Közönségszolgálati Irodában található sárga gyűjtőedényben bárki elhelyezheti a megmaradt, lejárt szavatosságú tablettáit. Az edényt a Hulladék Munkaszövetség rendszeresen üríti, és az összegyűlt veszélyes hulladékot ártalmatlanításra leadja.
A Közönségszolgálati Iroda címe és nyitvatartási ideje megtalálható a KvVM honlapján, a www.kvvm.hu címen.
(Forrás:www.budapest.hu)
Talaj- és vízvédelmi szempontból rendkívül fontos, hogy ezek az anyagok ne kerüljenek a háztartási hulladékba, ezért a KvVM Fő utcai székházában lehetőséget biztosít a gyógyszerek szelektív gyűjtésére - derül ki a közleményből. A Közönségszolgálati Irodában található sárga gyűjtőedényben bárki elhelyezheti a megmaradt, lejárt szavatosságú tablettáit. Az edényt a Hulladék Munkaszövetség rendszeresen üríti, és az összegyűlt veszélyes hulladékot ártalmatlanításra leadja.
A Közönségszolgálati Iroda címe és nyitvatartási ideje megtalálható a KvVM honlapján, a www.kvvm.hu címen.
(Forrás:www.budapest.hu)