Április 22-én ismét takarítják a második kerületet
A tavalyi kerülettakarítást április 22-én ismétlik meg. Az önkormányzat továbbra is várja magánszemélyek, cégek, társadalmi szervezetek és intézmények jelentkezését a pénteki kerületszépítő akcióra.
A II: kerület polgármesterének felhívása szerint az helyi lakosok jelentős része fejezte ki környezetük tisztasága és védelme iránti feltétlen elkötelezettségét azzal, hogy aktívan bekapcsolódott a Föld napi kerületi környezetvédelmi és környezettisztasági programba.
Horváth Csaba úgy véli, a biztató kezdet után tovább kell folytatniuk a kerületben a környezetszépítő, környezetvédő munkát, ezért felkéri a kerület minden lakóját: ifjakat és idősebbeket, intézményeket és helyi közösségeket, hogy együtt és külön-külön is kapcsolódjanak be a 2005. évi Föld napi programba, amelyet április 22-én, pénteken rendeznek meg. Az egész napos rendezvény célja, hogy a kerület lakói, a különböző szervezetek, munkahelyi és tanulóközösségek közös munkával megtisztítsák a II. kerület köztereit, utcáit és lakókörzetüket. A kerülettisztasági program keretében elindítják az „Ültess fát! Ültess virágot!” mozgalmat. Ehhez nem tudnak facsemetéket vagy virágpalántákat biztosítani, de bíznak abban, hogy sokan lesznek képesek saját forrásból vagy támogatók megtalálásával megteremteni a szükséges feltételeket - olvasható a kerület honlapján.
Az önkormányzat szeretné megteremteni a feltételeit a veszélyes hulladék gyűjtésének, és eltüntetni a házaink falát csúfító graffiti egy részét, valamint még nagyobb figyelmet fordítani az erdőkre, a föld alatti és a vízi világra, a gesztenyefákat veszélyeztető aknázómoly elleni küzdelemre, a parlagfű-mentesítésre, a kutyapiszokgyűjtés és a kutyasétáltatás íratlan szabályaira.
A részvételi szándékot 2005. április 15-ig kell jelezni az önkormányzatnál. A legaktívabb és legeredményesebb közösségeket jutalomban részesítik. Az díjakat május elsején, a kerületi kerékpárversennyel egybekötött majálison adják át, amelyet szintén az egészség- és környezetvédelem jegyében tartanak.
(Forrás:www.budapest.hu)
Horváth Csaba úgy véli, a biztató kezdet után tovább kell folytatniuk a kerületben a környezetszépítő, környezetvédő munkát, ezért felkéri a kerület minden lakóját: ifjakat és idősebbeket, intézményeket és helyi közösségeket, hogy együtt és külön-külön is kapcsolódjanak be a 2005. évi Föld napi programba, amelyet április 22-én, pénteken rendeznek meg. Az egész napos rendezvény célja, hogy a kerület lakói, a különböző szervezetek, munkahelyi és tanulóközösségek közös munkával megtisztítsák a II. kerület köztereit, utcáit és lakókörzetüket. A kerülettisztasági program keretében elindítják az „Ültess fát! Ültess virágot!” mozgalmat. Ehhez nem tudnak facsemetéket vagy virágpalántákat biztosítani, de bíznak abban, hogy sokan lesznek képesek saját forrásból vagy támogatók megtalálásával megteremteni a szükséges feltételeket - olvasható a kerület honlapján.
Az önkormányzat szeretné megteremteni a feltételeit a veszélyes hulladék gyűjtésének, és eltüntetni a házaink falát csúfító graffiti egy részét, valamint még nagyobb figyelmet fordítani az erdőkre, a föld alatti és a vízi világra, a gesztenyefákat veszélyeztető aknázómoly elleni küzdelemre, a parlagfű-mentesítésre, a kutyapiszokgyűjtés és a kutyasétáltatás íratlan szabályaira.
A részvételi szándékot 2005. április 15-ig kell jelezni az önkormányzatnál. A legaktívabb és legeredményesebb közösségeket jutalomban részesítik. Az díjakat május elsején, a kerületi kerékpárversennyel egybekötött majálison adják át, amelyet szintén az egészség- és környezetvédelem jegyében tartanak.
(Forrás:www.budapest.hu)