Apad a Duna, múló félben a veszély

Napok óta apad a Duna, a veszély is mérséklődik. A 19-es villamos zavartalanul közlekedik.
Egy darabig fenyegetett a 19-es és 41-es villamos vonalak lezárása az elhúzódó tetőzés, és a romló vízügyi helyzet miatt. Végül mégis elkerülhető volt az újabb vágányzár.

908_20060410153329_499.JPG577_20060410153329_582.JPG


A jelentős áradás különösen a Lánchíd mentén okozott fennakadásokat. A 2-es villamost le kellett zárni, mert a folyó elöntötte a pesti oldalon kialakított alagutat. A budai partba vájt villamos alagút azonban megúszta a szomszédos áradást, és egész idő alatt zavartalanul szolgálhatta a tömegközlekedést. Mivel a Batthyány téri talajvíz alá áztatta a sínpályát, így a villamos végállomás két vágánya közül csak az egyik van használatban.

517_20060410153329_326.JPG268_20060410153329_752.JPG



Völgyi Attila - MCOnet