Áloméj az Állatkertben - különleges program beteg gyermekeknek
Harmadik alkalommal szervez az Állatkert "áloméjt" a krónikusan beteg, illetve sérült gyermekek számára.
A június 2-án, pénteken este megrendezésre kerülő programra az Állatkert idén a Heim Pál Gyermekkórházzal együttműködve hívott meg beteg gyermekeket - természetesen családtagjaikkal együtt.
„Dreamnight at the Zoo", azaz "Áloméj az Állatkertben". Ezt a nevet viseli a Rotterdami Állatkert által 1996-ban elindított mozgalom, amelynek célja, hogy az állatkertek évente egy alkalommal egy különleges, ingyenesen látogatható programot biztosítsanak krónikus beteg, illetve sérült gyermekek és családtagjaik részére.
Az "áloméjre" a résztvevő állatkertek többségében június első péntekén kerül sor, méghozzá a kertek szokásos nyitva tartási idejét követően. Ilyenkor tehát az állatkertek csak azokat a gyermekeket, illetve családtagjaikat fogadják, akik az együttműködő kórházakon és gyógyászati intézményeken keresztül meghívót kaptak a rendezvényre.
A Fővárosi Állat- és Növénykert először 2004-ben csatlakozott a mozgalomhoz, így Budapesten immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre az "áloméj". 2004-ben a Madarász Utcai Gyermekkórházzal, tavaly a Bethesda Kórházzal, az idei évben pedig a Heim Pál Gyermekkórházzal együttműködve fogadja a kert a krónikus beteg, illetve sérült gyermekeket.
Az idei rendezvényre 100 meghívót küldtek ki a szervezők, így a családtagokat is beleszámítva mintegy négyszáz vendégre számítanak. A gyerekeket rendhagyó állatkerti sétával, kézbe vehető és megsimogatható állatokkal, a Greenpeach (vagyis nem „grínpísz, hanem „grínpícs”) koncertjével, mesemondóval, ajándékokkal és sok-sok meglepetéssel várják. Az esemény - amelynek háziasszonya Ördög Nóri, az RTL Kölyökklub műsorvezetője lesz – 19 órakor kezdődik az Állatkert főbejáratánál.
Dreamnight at the Zoo
Éppen tíz éve annak, hogy a Rotterdami Állatkert 1996-ban elindította az „Áloméj az Állatkertben” programot. Akkor a Sophia Loren Kórházzal együttműködve 175 rákos gyermeket hívtak meg szüleikkel és testvéreikkel együtt, hogy egy felejthetetlen estét szerezzenek a számukra. Az egyszeri eseményből a következő években hagyomány lett, és 2000-ben a rotterdami kert mellett már Amszterdam város állatkertje is csatlakozott a kezdeményezéshez.
Jelenleg a világ 26 országának 106 állatkertjében rendeznek ugyanilyen programot, a legtöbb helyen június első péntekjén.
A kelet-közép európai térségben a csehországi Decin, valamint Budapest és Jászberény állatkertjei rendeztek először „áloméjt”, mégpedig a 2004-es esztendőben. Tavaly a Veszprémi Állatkerttel bővül a résztvevő magyarországi kertek köre.
Az esemény lebonyolításában részt vevő állatkerti munkatársak szabadidejükben, ellenszolgáltatás nélkül vállalták a megrendezéssel kapcsolatos feladatokat.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
„Dreamnight at the Zoo", azaz "Áloméj az Állatkertben". Ezt a nevet viseli a Rotterdami Állatkert által 1996-ban elindított mozgalom, amelynek célja, hogy az állatkertek évente egy alkalommal egy különleges, ingyenesen látogatható programot biztosítsanak krónikus beteg, illetve sérült gyermekek és családtagjaik részére.
Az "áloméjre" a résztvevő állatkertek többségében június első péntekén kerül sor, méghozzá a kertek szokásos nyitva tartási idejét követően. Ilyenkor tehát az állatkertek csak azokat a gyermekeket, illetve családtagjaikat fogadják, akik az együttműködő kórházakon és gyógyászati intézményeken keresztül meghívót kaptak a rendezvényre.
A Fővárosi Állat- és Növénykert először 2004-ben csatlakozott a mozgalomhoz, így Budapesten immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre az "áloméj". 2004-ben a Madarász Utcai Gyermekkórházzal, tavaly a Bethesda Kórházzal, az idei évben pedig a Heim Pál Gyermekkórházzal együttműködve fogadja a kert a krónikus beteg, illetve sérült gyermekeket.
Az idei rendezvényre 100 meghívót küldtek ki a szervezők, így a családtagokat is beleszámítva mintegy négyszáz vendégre számítanak. A gyerekeket rendhagyó állatkerti sétával, kézbe vehető és megsimogatható állatokkal, a Greenpeach (vagyis nem „grínpísz, hanem „grínpícs”) koncertjével, mesemondóval, ajándékokkal és sok-sok meglepetéssel várják. Az esemény - amelynek háziasszonya Ördög Nóri, az RTL Kölyökklub műsorvezetője lesz – 19 órakor kezdődik az Állatkert főbejáratánál.
Dreamnight at the Zoo
Éppen tíz éve annak, hogy a Rotterdami Állatkert 1996-ban elindította az „Áloméj az Állatkertben” programot. Akkor a Sophia Loren Kórházzal együttműködve 175 rákos gyermeket hívtak meg szüleikkel és testvéreikkel együtt, hogy egy felejthetetlen estét szerezzenek a számukra. Az egyszeri eseményből a következő években hagyomány lett, és 2000-ben a rotterdami kert mellett már Amszterdam város állatkertje is csatlakozott a kezdeményezéshez.
Jelenleg a világ 26 országának 106 állatkertjében rendeznek ugyanilyen programot, a legtöbb helyen június első péntekjén.
A kelet-közép európai térségben a csehországi Decin, valamint Budapest és Jászberény állatkertjei rendeztek először „áloméjt”, mégpedig a 2004-es esztendőben. Tavaly a Veszprémi Állatkerttel bővül a résztvevő magyarországi kertek köre.
Az esemény lebonyolításában részt vevő állatkerti munkatársak szabadidejükben, ellenszolgáltatás nélkül vállalták a megrendezéssel kapcsolatos feladatokat.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!