Aki a virágot szeretni..., az ellopja!
Budapesten a parkrongálók évente csaknem 50 millió forintos kárt okoznak.
A kiültetett virágok 10 százalékát lopják el évente Budapesten. Ezen felül a parkokban tett egyéb kár - a padok, az ivókutak és a burkolat megrongálása - csaknem 50 millió forintra rúg, ez az összeg egy-egy kerület zöldterületének teljes fenntartási költsége.
Idén a fővárosban június elejéig 355 ezer egynyári virágot ültettek ki, egy virág hajtatása, kiültetése és gondozása bruttó 200 forintba kerül. Budapesten a parkok 25 százaléka, az az 5 millió 500 ezer négyzetméternyi zöldfelület tartozik a Főkert gondozásába. A kiültetett virágok 10 százalékát lopják el és értékesítik a főváros különböző pontjain, ez a szám évek óta állandó - mondta el a Független Hírügynökségnek a Főkert igazgatója.
Kocsis László közölte, a viráglopáson kívül jelentős kárt okoznak a társaságnak a padok, az ivókutatak, a burkolat és a játszótéri játékok megrongálásával. A teljes kárrösszeg évente csaknem 50 millió forintra rúg, ennyibe kerül egy-egy kerület zöldterületének fenntartása.
A Főkert októberben és novemberben a kiültetett egynyári virágok helyére árvácskákat ültet. A következő év virágültetésének tervezését pedig október végén kezdik meg. Idén egynyári virágok közül elsősorban büdöskét, pistikét, és kakastaréjt és begóniát ültettek ki.
A társaság egyébként kedden idén 26. alkalommal rendezte meg szokásos egynyári virágbemutatóját magyar és külföldi szakemberek részvételével.
(Forrás: www.hirado.hu)
Aki a virágot szeretni..., az ellopja! - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Idén a fővárosban június elejéig 355 ezer egynyári virágot ültettek ki, egy virág hajtatása, kiültetése és gondozása bruttó 200 forintba kerül. Budapesten a parkok 25 százaléka, az az 5 millió 500 ezer négyzetméternyi zöldfelület tartozik a Főkert gondozásába. A kiültetett virágok 10 százalékát lopják el és értékesítik a főváros különböző pontjain, ez a szám évek óta állandó - mondta el a Független Hírügynökségnek a Főkert igazgatója.
Kocsis László közölte, a viráglopáson kívül jelentős kárt okoznak a társaságnak a padok, az ivókutatak, a burkolat és a játszótéri játékok megrongálásával. A teljes kárrösszeg évente csaknem 50 millió forintra rúg, ennyibe kerül egy-egy kerület zöldterületének fenntartása.
A Főkert októberben és novemberben a kiültetett egynyári virágok helyére árvácskákat ültet. A következő év virágültetésének tervezését pedig október végén kezdik meg. Idén egynyári virágok közül elsősorban büdöskét, pistikét, és kakastaréjt és begóniát ültettek ki.
A társaság egyébként kedden idén 26. alkalommal rendezte meg szokásos egynyári virágbemutatóját magyar és külföldi szakemberek részvételével.
(Forrás: www.hirado.hu)
Aki a virágot szeretni..., az ellopja! - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu