A XXI. század iskolája - tornatermet avatnak Pestszentlőrincen
Tornatermet avat Magyar Bálint oktatási miniszter és Mester László, a XVIII. kerület polgármestere május 27-én, pénteken Pestszebtlőrincen.
Az Oktatási Minisztérium "A XXI. század iskolája" pályázatán a kerület önkormányzata 200 millió forint kedvezményes kamatozású, hosszú lejáratú hitelt kapott a Gulner Gyula Általános Iskola tornatermének építéséhez, mely mára befejeződött.
A XVIII. kerület önkormányzata "A XXI. század iskolája" pályázaton gyakorlatilag 180 millió forint kedvezményes kamatozású, hosszú lejáratú hitelhez jutott, melyet 13 év alatt egyenlő részletekben törleszt. Az összesen 200 millió forintos beruházáshoz ugyanis 20 millió forint önrészt saját költségvetésből biztosítottak.
Az Oktatási Minisztérium 2003-ban a tornatermek építését kívánta elősegíteni azoknál az intézményeknél, ahol még nem sikerült saját forrásokból pótolni a hiányosságot. Akkor még négy XVIII. kerületi iskola nem rendelkezett tornateremmel.
A külső kerületek nemcsak jelentős infrastrukturális hátrányukat igyekeznek ledolgozni minden mozgatható költségvetési forrás bevonásával, de intézményeiknél is évről-évre számolják fel évtizedes lemaradásukat. Ezt teszi a XVIII. kerület is. Az önkormányzat minden pályázati lehetőséget megragad, hogy többletforráshoz jusson és ezzel pótolja saját költségvetését a korszerű oktatási-nevelési intézményhálózat kialakításához.
Az iskolarekonstrukció során 600 négyzetméteres tornaterem épült a kiszolgáló helyiségekkel, orvosi szobával, az épületben teljesen kicserélték az elektromos hálózatot, korszerű szellőzőrendszer épült. A tornaterem építésével szerencsés módon nyert az iskola egy mintegy 150 négyzetméteres tetőteret, amit később, helyszűke esetén tanterembővítésre használhatnak majd. Jelentős összeget fordítottak arra a zajgátló függönyre, ami gyakorlatilag kettéosztja a tornatermet és így egy időben két osztály is használhatja a termet anélkül, hogy zavarnák egymást az óra során.
Díszburkolatot kap a belső udvar, sarkában egy kisebb színpad készül az iskolai eseményekhez, földalatti szikkasztórendszerbe vezetik a csapadékvizet, ezzel a korábbi problémák is eltűnnek, melyek egy-egy nagyobb esőzés kapcsán jelentkeztek.
A három év alatt 3 tornateremmel gazdagodik a XVIII. kerület. Az Ady Utcai Általános Iskola után most a Gulner tornaterme fogadhatja a diákokat, szeptemberben pedig a Piros Iskola tornaterme is átadásra kerül. A három beruházásból az Ady iskoláét az önkormányzat teljes egészében saját költségvetéséből finanszírozta, az utóbbi kettő pályázatok révén készülhet.
Avatás időpontja: május 27-én, pénteken 11 órakor (XVIII. Gulner Gyula u. 2.).
(Forrás:www.budapest.hu)
A XVIII. kerület önkormányzata "A XXI. század iskolája" pályázaton gyakorlatilag 180 millió forint kedvezményes kamatozású, hosszú lejáratú hitelhez jutott, melyet 13 év alatt egyenlő részletekben törleszt. Az összesen 200 millió forintos beruházáshoz ugyanis 20 millió forint önrészt saját költségvetésből biztosítottak.
Az Oktatási Minisztérium 2003-ban a tornatermek építését kívánta elősegíteni azoknál az intézményeknél, ahol még nem sikerült saját forrásokból pótolni a hiányosságot. Akkor még négy XVIII. kerületi iskola nem rendelkezett tornateremmel.
A külső kerületek nemcsak jelentős infrastrukturális hátrányukat igyekeznek ledolgozni minden mozgatható költségvetési forrás bevonásával, de intézményeiknél is évről-évre számolják fel évtizedes lemaradásukat. Ezt teszi a XVIII. kerület is. Az önkormányzat minden pályázati lehetőséget megragad, hogy többletforráshoz jusson és ezzel pótolja saját költségvetését a korszerű oktatási-nevelési intézményhálózat kialakításához.
Az iskolarekonstrukció során 600 négyzetméteres tornaterem épült a kiszolgáló helyiségekkel, orvosi szobával, az épületben teljesen kicserélték az elektromos hálózatot, korszerű szellőzőrendszer épült. A tornaterem építésével szerencsés módon nyert az iskola egy mintegy 150 négyzetméteres tetőteret, amit később, helyszűke esetén tanterembővítésre használhatnak majd. Jelentős összeget fordítottak arra a zajgátló függönyre, ami gyakorlatilag kettéosztja a tornatermet és így egy időben két osztály is használhatja a termet anélkül, hogy zavarnák egymást az óra során.
Díszburkolatot kap a belső udvar, sarkában egy kisebb színpad készül az iskolai eseményekhez, földalatti szikkasztórendszerbe vezetik a csapadékvizet, ezzel a korábbi problémák is eltűnnek, melyek egy-egy nagyobb esőzés kapcsán jelentkeztek.
A három év alatt 3 tornateremmel gazdagodik a XVIII. kerület. Az Ady Utcai Általános Iskola után most a Gulner tornaterme fogadhatja a diákokat, szeptemberben pedig a Piros Iskola tornaterme is átadásra kerül. A három beruházásból az Ady iskoláét az önkormányzat teljes egészében saját költségvetéséből finanszírozta, az utóbbi kettő pályázatok révén készülhet.
Avatás időpontja: május 27-én, pénteken 11 órakor (XVIII. Gulner Gyula u. 2.).
(Forrás:www.budapest.hu)