A végzős tiszthelyettesek Budapesten álljanak munkába
A főkapitány azt kérte a belügyminisztertől, a végzős tiszthelyettesek tartsák a fővárosban.
A főkapitány azt kérte a belügyminisztertől, a végzős tiszthelyettesek tartsák a fővárosban.
Gergényi Péter, Budapest rendőrfőkapitánya azt kéri az országos főkapitánytól és a belügyminisztertől, hogy a nyáron végző fiatal tiszthelyettesek mindegyikét a fővárosban állítsák munkába. A főkapitány tervéről hétfőn beszélt a fővárosi MSZP-frakció előtt.
Gergényi Péter a főváros bűnügyi helyzetéről szóló beszámolójában elmondta: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) komoly létszámhiánnyal küzd, jelenleg 858 rendőr, azaz mintegy négy kapitányságnyi ember hiányzik az állományból.
Azt kérem az országos rendőrfőkapitánytól és a belügyminisztertől, hogy az összes, körülbelül 500, nyáron végző tiszthelyettest adják ide Budapestre, és mi két év múlva kiképezve, megfelelő szolgálati háttérrel tovább tudjuk őket adni a vidéki megyéknek - mondta a főkapitány, aki szerint javaslata orvosolná a fővárosi rendőrség létszámhiányát.
Megjegyezte: a rendőrök Budapesten tartásában nagy szerepet kapna, ha sikerülne végre egy munkásszállót építeni a vidéki rendőröknek. Mint mondta, jelenleg egy hotelt bérelnek erre a célra évente 200 millió forintért.
A szállóra a telek már megvan, de még nem találtunk olyan bankot, amely vállalná a munkásszálló megépítését. Ha a bank megfinanszírozza a szálló építését, a rendőrség a jelenleg bérleti díjként kifizetett összeget át tudná csoportosítani a törlesztésre - tette hozzá.
(Forrás:www.budapest.hu)
Gergényi Péter, Budapest rendőrfőkapitánya azt kéri az országos főkapitánytól és a belügyminisztertől, hogy a nyáron végző fiatal tiszthelyettesek mindegyikét a fővárosban állítsák munkába. A főkapitány tervéről hétfőn beszélt a fővárosi MSZP-frakció előtt.
Gergényi Péter a főváros bűnügyi helyzetéről szóló beszámolójában elmondta: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) komoly létszámhiánnyal küzd, jelenleg 858 rendőr, azaz mintegy négy kapitányságnyi ember hiányzik az állományból.
Azt kérem az országos rendőrfőkapitánytól és a belügyminisztertől, hogy az összes, körülbelül 500, nyáron végző tiszthelyettest adják ide Budapestre, és mi két év múlva kiképezve, megfelelő szolgálati háttérrel tovább tudjuk őket adni a vidéki megyéknek - mondta a főkapitány, aki szerint javaslata orvosolná a fővárosi rendőrség létszámhiányát.
Megjegyezte: a rendőrök Budapesten tartásában nagy szerepet kapna, ha sikerülne végre egy munkásszállót építeni a vidéki rendőröknek. Mint mondta, jelenleg egy hotelt bérelnek erre a célra évente 200 millió forintért.
A szállóra a telek már megvan, de még nem találtunk olyan bankot, amely vállalná a munkásszálló megépítését. Ha a bank megfinanszírozza a szálló építését, a rendőrség a jelenleg bérleti díjként kifizetett összeget át tudná csoportosítani a törlesztésre - tette hozzá.
(Forrás:www.budapest.hu)