A Mahart dunai hajói mától ismét minden nap közlekednek Esztergomig
A Mahart PassNave Személyhajózási Kft. Dunán közlekedő menetrendi kirándulóhajói csaknem másfél hónapos kényszerszünet után szombattól ismét folyamatosan, a menetrend szerint közlekednek Budapest és Esztergom között.
Kautz István a társaság kereskedelmi és marketing vezetője elmondta, hogy az idén hosszú szünet után ismét a fővárosig közlekedtetik az Esztergomban állomásozó "régióhajó" járatukat. A naponta reggel 9 órakor induló járatok nagy népszerűsége volt az egyik oka a vonal meghosszabbításának Szentendrén át Budapestig.
A kirándulóhajókon 2004-ben mintegy 9.000, míg 2005-ben több mint 12.000 utas utazott Esztergom és Visegrád között, és ezzel az egyik legdinamikusabban fejlődő járattá vált. A Párkányi hídon Magyarországra érkező szlovák kirándulók is szívesen igénybe veszik a hajókat. A társaság dunakanyari járatai éves szinten közel 200.000 utast szállítanak.
A 368 millió forint jegyzett tőkéjű és a mintegy egymilliárd forint saját tőkéjű 12 éves Mahart PassNave 84 százalékban a Masped-csoport tulajdonában áll, a fennmaradó hányaddal az Európa Rendezvény Iroda Kft. rendelkezik. A cég tavaly 300 millió forint adózás előtti eredményt ért el 2,5 milliárd forintos árbevétel mellett. A vállalat az idei évre változatlan mértékű bevételt tervez.
A társaság flottája jelenleg 33 hajóból áll, amelyből egyet az idén exkluzívvá alakítottak át 200 millió forintból. Tavaly is ekkora nagyságrendben fordított beruházásokra a cég.
A vállalat 74 kikötővel rendelkezik országszerte, többnyire a Duna, a Tisza és a Balaton partján. A legújabb, két hete Százhalombattán nyílt, ahova Budapestről hétvégenként naponta kétszer lehet utazni.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
A kirándulóhajókon 2004-ben mintegy 9.000, míg 2005-ben több mint 12.000 utas utazott Esztergom és Visegrád között, és ezzel az egyik legdinamikusabban fejlődő járattá vált. A Párkányi hídon Magyarországra érkező szlovák kirándulók is szívesen igénybe veszik a hajókat. A társaság dunakanyari járatai éves szinten közel 200.000 utast szállítanak.
A 368 millió forint jegyzett tőkéjű és a mintegy egymilliárd forint saját tőkéjű 12 éves Mahart PassNave 84 százalékban a Masped-csoport tulajdonában áll, a fennmaradó hányaddal az Európa Rendezvény Iroda Kft. rendelkezik. A cég tavaly 300 millió forint adózás előtti eredményt ért el 2,5 milliárd forintos árbevétel mellett. A vállalat az idei évre változatlan mértékű bevételt tervez.
A társaság flottája jelenleg 33 hajóból áll, amelyből egyet az idén exkluzívvá alakítottak át 200 millió forintból. Tavaly is ekkora nagyságrendben fordított beruházásokra a cég.
A vállalat 74 kikötővel rendelkezik országszerte, többnyire a Duna, a Tisza és a Balaton partján. A legújabb, két hete Százhalombattán nyílt, ahova Budapestről hétvégenként naponta kétszer lehet utazni.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!