A korrupció elleni küzdelmet két dolog segítheti...
György István elmondta, hogy azok az intézményesített lopások, amik történtek, egyszerűen elfogadhatatlan. A közpénzeket a város és a cégek vezetőinek szeme láttára hordták el. Rendkívül súlyos felelősség terheli azokat, akik mindezt végignézték.
A korrupció elleni küzdelmet két dolog segítheti: egyrészt becsületes, jó szakemberek, másrészt olyan intézményrendszer, amely elvei és struktúrája miatt ellene hat az ilyen folyamatoknak - szögezte le.
A külföldi, illetve vegyes tulajdonú közműcégeket érintően a főpolgármester-helyettes úgy fogalmazott: a külföldi tőke rendszeridegen, mert profitorientált. Véleménye szerint a közszolgáltatásoknál ez megengedhetetlen
A közműcégek szektorában termelődő nyereséget mindenképpen a szolgáltatás biztonságára, az amortizáció pótlására, és a díjpolitikában való érvényesítésre kellene felhasználni; magyarul visszaadni a fogyasztói oldalnak. Hosszú távon az a cél, hogy a főváros egyes közszolgáltatói cégeket vissza tudjon vásárolni. Újra kell gondolni új feltételek mellett ezeket a szerződéseket, keményen képviselni a fővárosiak érdekeit - fogalmazott György István.
Végezetül elmondta azt is, hogy a közüzemi díjakkal kapcsolatban rövidtávon azért kényszerült moratóriumot hirdetni a kormány, mert a díjak költsége és a magyar fizetőképes kereslet nincs arányban egymással. Mindenképpen fontosnak tartja a rendszer átvizsgálását és az indokolatlan díjképző tényezők megszüntetését.