A holokauszt áldozataira emlékeztek a fővárosban
Az ország több pontján emlékeztek gyertyagyújtással, emléktábla-avatással és gyászistentisztelettel a holokauszt 600 ezer magyar áldozatára, a 60. évfordulója alkalmából.
A megemlékezések felszólalói arra figyelmeztettek: ennyi év után is fontos az emlékezés és az emlékeztetés, hogy a tragédia többet ne fordulhasson elő.
Gyertyagyújtással emlékeztek a holokauszt 600 ezer magyar áldozatára Budapesten, a Wallenberg-emlékparkban. Az eseményen a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége ügyvezető igazgatója arról szólt, hogy a holokauszt a magyar nemzet személyes tragédiája volt - írja a Népszava. Zoltai Gusztáv kijelentette, egy téves álomkép kergetése sodorta az országot a világháborúba, s antiszemita mánia vezette a törvénykezőket egészen Auschwitzig.
Polnauer Sándor főrabbi azt emelte ki: megfogyatkozott ugyan a magyarországi zsidóság, de hite nem tört meg. A megemlékezés a magyar nemzet becsületbeli ügye.
Hiller István kulturális miniszter, aki egy soproni holokauszt-emlékmű felavatásán vett részt, levelet küldött, melyben leszögezi: tovább kell harcolni az emlék megőrzéséért. Üzenetében arról szólt: a magyar zsidóságot ért borzalom nem zsidó, hanem magyar ügy, ezért mindannyiunk feladata az áldozatokra való megemlékezés és emlékeztetés.
Koszorús Ferenc néhai vezérkari ezredes vészkorszakbeli szerepére emlékezett több civil szervezet a fővárosban. Az ezredes páncélos hadosztálya 1944-ben a náci erőket tervük, a Budapesten élő zsidók elhurcolásának feladására és csapataik visszavonására kényszerítette - mondta az ezredes emléktáblájánál Horváth János fideszes országgyűlési képviselő. Ifjabb Koszorús Ferenc pedig kijelentette: tanulni kell a magyarországi holokausztból.
(Forrás:www.budapest.hu)
Gyertyagyújtással emlékeztek a holokauszt 600 ezer magyar áldozatára Budapesten, a Wallenberg-emlékparkban. Az eseményen a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége ügyvezető igazgatója arról szólt, hogy a holokauszt a magyar nemzet személyes tragédiája volt - írja a Népszava. Zoltai Gusztáv kijelentette, egy téves álomkép kergetése sodorta az országot a világháborúba, s antiszemita mánia vezette a törvénykezőket egészen Auschwitzig.
Polnauer Sándor főrabbi azt emelte ki: megfogyatkozott ugyan a magyarországi zsidóság, de hite nem tört meg. A megemlékezés a magyar nemzet becsületbeli ügye.
Hiller István kulturális miniszter, aki egy soproni holokauszt-emlékmű felavatásán vett részt, levelet küldött, melyben leszögezi: tovább kell harcolni az emlék megőrzéséért. Üzenetében arról szólt: a magyar zsidóságot ért borzalom nem zsidó, hanem magyar ügy, ezért mindannyiunk feladata az áldozatokra való megemlékezés és emlékeztetés.
Koszorús Ferenc néhai vezérkari ezredes vészkorszakbeli szerepére emlékezett több civil szervezet a fővárosban. Az ezredes páncélos hadosztálya 1944-ben a náci erőket tervük, a Budapesten élő zsidók elhurcolásának feladására és csapataik visszavonására kényszerítette - mondta az ezredes emléktáblájánál Horváth János fideszes országgyűlési képviselő. Ifjabb Koszorús Ferenc pedig kijelentette: tanulni kell a magyarországi holokausztból.
(Forrás:www.budapest.hu)