A főpolgármester is köszöntötte a thai újévet
Első ízben ünnepelték Budapesten a thai újévet a petőfi Csarnokban. A vasárnapi ünnepségen thaiföld nagykövetségének vendége volt Demszky Gábor is.
Április 13.-án kezdődik a thai-oknál az újév. Ehhez a naphoz sok tradíció kötődik, többek között ilyenkor összegyűlnek a családtagok, a fiatalok illatosított vizet öntenek az idősebbek kezére, akik viszont jókívánságaikkal látják el az ifjakat. Szintén ezen a napon alamizsnát adnak a szerzeteseknek, és az illatosított vízzel meglocsolják Buddha szobrát. A vízzel ezen az ünnepen elűzik a betegségeket, a rossz szellemeket, és mindenki és minden megtisztul.
A budapesti ünnepségen részt vett a Thawatchai Piyarat, Thaiföld magyarországi nagykövete, aki elmondta: örül, hogy a két ország, Magyarország és Thaiföld egyre közelebb kerül egymáshoz, és kihirdette, hogy ezentúl az április 14.-ét Thaiföldön családi nappá nyilvánították.
Demszky Gábor köszöntő beszédében kiemelte, hogy a szentelt víz a keresztény kultúrában is megtalálható, majd az egyre fejlődő thai-magyar kapcsolatokról beszélt. Emlékeztetett rá, hogy Budapest és Bangkok között 1997 óta létezik együttműködési megállapodás, amelynek külön érdekessége, hogy interneten írták alá.
Az ezt követő ünnepségen a vendégek is meglocsolhatták Buddhát, megismerkedhettek a thai konyhával, masszázzsal, boksszal és a különböző tradicionális táncokkal.
(Forrás:www.budapest.hu)
A budapesti ünnepségen részt vett a Thawatchai Piyarat, Thaiföld magyarországi nagykövete, aki elmondta: örül, hogy a két ország, Magyarország és Thaiföld egyre közelebb kerül egymáshoz, és kihirdette, hogy ezentúl az április 14.-ét Thaiföldön családi nappá nyilvánították.
Demszky Gábor köszöntő beszédében kiemelte, hogy a szentelt víz a keresztény kultúrában is megtalálható, majd az egyre fejlődő thai-magyar kapcsolatokról beszélt. Emlékeztetett rá, hogy Budapest és Bangkok között 1997 óta létezik együttműködési megállapodás, amelynek külön érdekessége, hogy interneten írták alá.
Az ezt követő ünnepségen a vendégek is meglocsolhatták Buddhát, megismerkedhettek a thai konyhával, masszázzsal, boksszal és a különböző tradicionális táncokkal.
(Forrás:www.budapest.hu)