A budapestiek majdnem fele tart állatot
A fővárosi háztartások több mint negyven százalékában van háziállat, vagyis mintegy 300-350 ezer család tart otthon valamilyen állatot.
Többségük egyetértene a házi kedvencek számának korlátozásával - derült ki a Studio Metropolitana közvélemény-kutatásából.
A válaszolók 29 százaléka kutyát, 17 százaléka macskát tart, míg rágcsálókkal, teknősökkel vagy nyulakkal jóval kevesebben rendelkeznek.
A kutyatartók fele lakásban tartja az állatot, talán ezért is meglehetősen népszerű ötlet az állatok számának korlátozása, különösen a társasházakban.
Az emberek 62 százaléka csak egy kutyát engedélyezne egy társasházi lakásban, 10 százalék pedig egyet sem. Ugyanez az arány macskáknál 43, illetve 13 százalék. A megkérdezettek nagy többsége szerint több kutyafuttatóra lenne szükség, és támogatják a kutyavécék létesítését.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
A válaszolók 29 százaléka kutyát, 17 százaléka macskát tart, míg rágcsálókkal, teknősökkel vagy nyulakkal jóval kevesebben rendelkeznek.
A kutyatartók fele lakásban tartja az állatot, talán ezért is meglehetősen népszerű ötlet az állatok számának korlátozása, különösen a társasházakban.
Az emberek 62 százaléka csak egy kutyát engedélyezne egy társasházi lakásban, 10 százalék pedig egyet sem. Ugyanez az arány macskáknál 43, illetve 13 százalék. A megkérdezettek nagy többsége szerint több kutyafuttatóra lenne szükség, és támogatják a kutyavécék létesítését.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!