6,5 milliárd forintos beruházás Budapesten

A világ egyik legnagyobb autókölcsönző cége nyitott regionális központot csütörtökön a fővárosban. A vállalat 250 embert tud majd foglalkoztatni.

Megnyílt a londoni székhelyű Avis Europe regionális központja Budapesten; a mintegy 25 millió eurós beruházás 250 fő foglalkoztatását teszi lehetővé. A székházat Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter nyitotta meg csütörtökön Budapesten. A miniszter a megnyitót követő sajtótájékoztatón elmondta: az autókölcsönző cég Budapestről látja el a nyugat-európai, a közel-keleti és az afrikai piacot többek között a számítástechnikai szolgáltatásaival.
Martyn Smith, a társaság pénzügyi igazgatója elmondta: a budapesti szolgáltató központ egy 55 millió eurós befektetési program része, az Avis Europe gazdasági, informatikai és adminisztratív működéséhez nyújt
támogatást. A pénzügyi igazgató kiemelte: a központ székhelyének kiválasztásában fontos szerepet játszott egyebek mellett a jól kvalifikált munkaerő és a főváros infrastrukturális ellátottsága.
Az Avis árbevétele mintegy 4,5 milliárd euró évente. A társaság 160 országban mintegy 450 ezer darab járművel csaknem 5.000 irodát működtet. Bognár Gyula, az Avis Magyarország ügyvezető igazgatója elmondta: a cég tavalyi árbevétele mintegy 800 millió forint volt, a tervek szerint 2005-ben meghaladja a 850 millió forintot. A társaságnak Magyarországon 7 irodája működik.
John Nichols Nagy-Britannia budapesti nagykövete elmondta: a magyarországi brit befektetések értéke mintegy 3 milliárd euró.

Budapest Portál