50 ezren kerekeztek Budapesten - Budapest

Budapest - Minden eddiginél több, mintegy 50 ezer résztvevővel zajlott vasárnap délután a Kritikus Tömeg (Crical Mass) elnevezésű kerékpáros felvonulás Budapesten a Föld napja alkalmából.
A Kritikus Tömeg felvonulás 16 órakor indult az Újpest rakpart és a Dráva utca sarkától. A résztvevők végiggurultak a Duna-parton, majd a Petőfi hídon át Budára, és az alsó rakpart, az Attila út és az Alagút érintésével a Lánchídon értek vissza Pestre, hogy az Andrássy úton érkezzenek a Városligetbe.

Sokan gördeszkával, görkorcsolyával, tandemen, triciklin, egykerekű cirkuszi járgányon vagy más lábhajtású kerekes csodán tették meg a 14 kilométeres távot. Volt, aki kiállt a menetből, hogy meglátogassa a Föld napja alkalmából az Erzsébet térre és a Deák térre kiköltözött környezetvédő szervezetek (többek között a Greenpeace, a Levegő Munkacsoport és az Energia Klub) sátrait.

Az ötödik alkalommal szervezett felvonulás szervezettebb is volt a korábbiaknál: a 350 fős rendezőgárda most először minden gyalogosátkelőnél megállította időnként a kerekeseket, hogy átmehessenek a járókelők, a rendőrök pedig a fontosabb csomópontoknál állították meg a menetet, utat engedve a gépjárműforgalomnak.

Idén egyébkén már 15 magyarországi és erdélyi városban, közel egyidőben zajlott ilyen esemény, a budapesti felvonuláson pedig Sólyom László köztársasági elnök, Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, az SZDSZ elnöke is, illetve számos más közéleti személyiség is együtt tekert a bicajosokkal.


www.budapest.hu - MCOnet

Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz

Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!

50 ezren kerekeztek Budapesten - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz