400 családot véd az árvíztől az új budapesti gát
A 2002-es árvíz idején Vajda Pál városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes és a térség országgyűlési képviselője közös ígéretet tettek, hogy a teljes biztonságot nyújtó védművet 2005. év végéig megépíttetik.
A beruházás megvalósítása a tervezett ütemezés szerint befejeződött.
A Duna fővárosi szakaszán 2002-ben két jelentős árhullám vonult le. A márciusban kialakult áradást a bajor és osztrák vízgyűjtőkön egy időben lehullott nagy mennyiségű csapadék okozta. A 767 cm-rel tetőző vízállás a harmadik legmagasabb volt az 1965-ös árvíz óta. A 2002. augusztusi árhullám során, a XXII. kerületi Dunatelepen lakókat evakuálni kellett, mert az előrejelzések szerint 50 centiméterrel magasabbra várták a tetőzést, mint a már meglévő körgát koronaszintje. A területet ezért 2 métert meghaladó vízborítás fenyegette. A tetőzés végül alatta maradt az előre jelzettnek, ezért a Polgári Védelem által beépített több tízezer homokzsák felhasználásával sikerült a telepet megvédeni.
A hidrometeorológiai állapotban bekövetkezett kedvezőtlen változások arra figyelmeztetnek, hogy Budapesten a következő években nagy valószínűséggel számítani kell a 8 méteres vízszintet elérő és az azt meghaladó árhullámok érkezésére is. A XXII. kerületi Dunatelepet védő lokalizációs védmű nem volt képes biztonsággal megvédeni a telep lakosságát a 8 métert meghaladó árhullámoktól, ezért volt szükség az új, másfél kilométeres gát megépítésére.
A 2002-es árvíz idején Vajda Pál városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes és a térség országgyűlési képviselője közös ígéretet tettek, hogy a teljes biztonságot nyújtó védművet 2005. év végéig megépíttetik. A beruházás megvalósítása a tervezett ütemezés szerint befejeződött, így a fővárosban már nincs árvíz által veszélyeztetett lakóövezet: a most elkészült dunatelepi gát négyszáz családot véd meg az árvíztől.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Duna fővárosi szakaszán 2002-ben két jelentős árhullám vonult le. A márciusban kialakult áradást a bajor és osztrák vízgyűjtőkön egy időben lehullott nagy mennyiségű csapadék okozta. A 767 cm-rel tetőző vízállás a harmadik legmagasabb volt az 1965-ös árvíz óta. A 2002. augusztusi árhullám során, a XXII. kerületi Dunatelepen lakókat evakuálni kellett, mert az előrejelzések szerint 50 centiméterrel magasabbra várták a tetőzést, mint a már meglévő körgát koronaszintje. A területet ezért 2 métert meghaladó vízborítás fenyegette. A tetőzés végül alatta maradt az előre jelzettnek, ezért a Polgári Védelem által beépített több tízezer homokzsák felhasználásával sikerült a telepet megvédeni.
A hidrometeorológiai állapotban bekövetkezett kedvezőtlen változások arra figyelmeztetnek, hogy Budapesten a következő években nagy valószínűséggel számítani kell a 8 méteres vízszintet elérő és az azt meghaladó árhullámok érkezésére is. A XXII. kerületi Dunatelepet védő lokalizációs védmű nem volt képes biztonsággal megvédeni a telep lakosságát a 8 métert meghaladó árhullámoktól, ezért volt szükség az új, másfél kilométeres gát megépítésére.
A 2002-es árvíz idején Vajda Pál városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes és a térség országgyűlési képviselője közös ígéretet tettek, hogy a teljes biztonságot nyújtó védművet 2005. év végéig megépíttetik. A beruházás megvalósítása a tervezett ütemezés szerint befejeződött, így a fővárosban már nincs árvíz által veszélyeztetett lakóövezet: a most elkészült dunatelepi gát négyszáz családot véd meg az árvíztől.
(Forrás:www.budapest.hu)