2010-ben Budapesten lesz a triatlon-vb - Budapest
Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) hétfői ülésén úgy határozott, hogy a 2010-es világbajnokságot Budapest rendezheti meg.
A rendezés akár tízmillió dollár bevételt is hozhat, emellett a közvetítés tökéletes reklám lehet a fővárosnak. Igaz addig hárommilliárd forintot rá kell költeni a csónakázó kimélyítésére.
A Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) a hétvégén Lausanne-ban rendezett vb után a helyszínen tartott hétfői kongresszusán 30-19 arányban úgy döntött, hogy 2010-ben Budapest adhat otthont az olimpiai távú világbajnokságnak. A magyar főváros mellett az angliai Salford jelentkezett az eseményre.
"Nagyon boldogok vagyunk. Külön öröm, hogy nagyon erős volt a másik pályázat is, így még nagyobb sikernek tartom a kongresszus határozatát. Egyébként a vártnál nagyobb különbséggel kaptuk meg a rendezés jogát" - mondta az MTI-nek a helyszínen tartózkodó Márkus Gábor, a honi szövetség szakmai alelnöke.
A magyar sportvezető szerint Budapest történelmi hagyományaival és nevezetességeivel előzte meg a Manchester melletti Salfordot, amely állandó állomása a Világkupa-sorozatnak. A rivális elsősorban azzal próbált érvelni, hogy a magyar fővárosban még egyetlen triatlonversenyt sem rendeztek, és jelenleg a feltételek sem adottak hozzá.
"Budapest garanciát vállalt a városligeti csónakázó tó kimélyítésére, azaz úszhatóvá tételére, ami az egyetlen szükséges beruházás az eseménnyel kapcsolatban. A hárommilliárd forintba kerülő fejlesztés várhatóan 2008-ra készül el. Emellett a tiszaújvárosi Világkupa-verseny szervező gárdájának tízéves tapasztalata nyilvánvalóan garanciát jelent a színvonalas rendezésre" - mondta amolyan válaszként az angolok kétkedésére Márkus, aki hozzátette, 2008-ban, de legkésőbb 2009-ben tesztversenyként Budapesten is lesz Vk-viadal.
A másfél kilométeres úszás után a befejező távra, a tíz kilométeres futásra a Városligetben kerülhetne sor, a negyven kilométeres kerékpározásra pedig a Hősök terétől, az Andrássy úton át fel a várba. Ez a táv mintegy öt kilométeres, vagyis négy kört kell megtenniük a résztvevőknek.
Budapest megjelenése a Vk-sorozatban azért is üdvözítő, mert nem Tiszaújváros helyett kerülne be, azaz Magyarországra évente kétszer látogatnak majd el a triatlonsport legjobbjai. Jövőre augusztus 12-én, 2008-ban pedig a pekingi olimpia előtti utolsó Vk-viadalként július 27-én lesz a tiszaújvárosi futam.
www.budapest.hu - MCOnet
2010-ben Budapesten lesz a triatlon-vb - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) a hétvégén Lausanne-ban rendezett vb után a helyszínen tartott hétfői kongresszusán 30-19 arányban úgy döntött, hogy 2010-ben Budapest adhat otthont az olimpiai távú világbajnokságnak. A magyar főváros mellett az angliai Salford jelentkezett az eseményre.
"Nagyon boldogok vagyunk. Külön öröm, hogy nagyon erős volt a másik pályázat is, így még nagyobb sikernek tartom a kongresszus határozatát. Egyébként a vártnál nagyobb különbséggel kaptuk meg a rendezés jogát" - mondta az MTI-nek a helyszínen tartózkodó Márkus Gábor, a honi szövetség szakmai alelnöke.
A magyar sportvezető szerint Budapest történelmi hagyományaival és nevezetességeivel előzte meg a Manchester melletti Salfordot, amely állandó állomása a Világkupa-sorozatnak. A rivális elsősorban azzal próbált érvelni, hogy a magyar fővárosban még egyetlen triatlonversenyt sem rendeztek, és jelenleg a feltételek sem adottak hozzá.
"Budapest garanciát vállalt a városligeti csónakázó tó kimélyítésére, azaz úszhatóvá tételére, ami az egyetlen szükséges beruházás az eseménnyel kapcsolatban. A hárommilliárd forintba kerülő fejlesztés várhatóan 2008-ra készül el. Emellett a tiszaújvárosi Világkupa-verseny szervező gárdájának tízéves tapasztalata nyilvánvalóan garanciát jelent a színvonalas rendezésre" - mondta amolyan válaszként az angolok kétkedésére Márkus, aki hozzátette, 2008-ban, de legkésőbb 2009-ben tesztversenyként Budapesten is lesz Vk-viadal.
A másfél kilométeres úszás után a befejező távra, a tíz kilométeres futásra a Városligetben kerülhetne sor, a negyven kilométeres kerékpározásra pedig a Hősök terétől, az Andrássy úton át fel a várba. Ez a táv mintegy öt kilométeres, vagyis négy kört kell megtenniük a résztvevőknek.
Budapest megjelenése a Vk-sorozatban azért is üdvözítő, mert nem Tiszaújváros helyett kerülne be, azaz Magyarországra évente kétszer látogatnak majd el a triatlonsport legjobbjai. Jövőre augusztus 12-én, 2008-ban pedig a pekingi olimpia előtti utolsó Vk-viadalként július 27-én lesz a tiszaújvárosi futam.
www.budapest.hu - MCOnet
2010-ben Budapesten lesz a triatlon-vb - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu