2-es metró: újra megáll a Blaha Lujza és a Kossuth téri állomáson
Hétfőtől a 2-es metró újra megáll az összes állomáson - jelentette ki Demszky Gábor főpolgármester vasárnap este, amikor átadta a felújított Blaha Lújza téri megállót.
A főpolgármester elmondta: idén a Stadionok és a Deák Ferenc tér között mintegy 9 milliárd forintból felújították a vonal-alagutat, eközben 2500 köbméter burkolatot bontottak le és 1800 köbméter betont, valamint 18 ezer négyzetméter acéllemezt építettek be. A felújítás során összesen 3600 méter új sínt fektettek le, valamint teljesen felújították a Blaha Lújza téri és a Kossuth Lajos téri megállókat. Jövőre folytatják a sínpálya felújítását és teljesen új külsőt kap a Keleti pályaudvar, az Astoria és a Batthyány téri megálló. A 2-es metró felújítására összesen 49 milliárd forintot költ a főváros.
A városvezető kiemelte: idén a közlekedési ágazat kapta a legtöbb pénzt, összesen 53,8 milliárdot, ami a költségvetés 40,6 százaléka. Hozzátette: a következő években a főváros 200 milliárd forintot költ a tömegközlekedés fejlesztésére. Ebből az összegből készül majd a 4-es metró, valamint az új trolik, buszok, illetve villamosok beszerzése.
(Forrás:www.budapest.hu)
A városvezető kiemelte: idén a közlekedési ágazat kapta a legtöbb pénzt, összesen 53,8 milliárdot, ami a költségvetés 40,6 százaléka. Hozzátette: a következő években a főváros 200 milliárd forintot költ a tömegközlekedés fejlesztésére. Ebből az összegből készül majd a 4-es metró, valamint az új trolik, buszok, illetve villamosok beszerzése.
(Forrás:www.budapest.hu)