Ocon sikeres “tapasztalata” a Magyar Grand Prixen

Esteban Ocon szerint a tavaly nyári Magyar Nagydíjon aratott meglepetésszerű győzelme levette csapatáról a nyomást, "több ilyen tapasztalatot” szeretne a jövőben.

Ha lenne egy szó, amely uralná Esteban Ocon karrierjét, az az „áldozat”

Amikor Ocon még csak gokartos volt, a szülei eladták a házukat, felfüggesztették a munkájukat, egy lakókocsiban éltek, és pályáról-pályára  utaztak, hogy támogassák fiuk virágzó karrierjét.

2014-ben Ocon áttört az együlésesek világában, ugyanis egy bizonyos Max Verstappent verte meg az Európai F3-as címért. A Mercedes támogatásával a következő évben megnyerte a GP3-as bajnoki címet, 2016-ban pedig a DTM-szezon felénél járt, amikor felajánlották neki, hogy a Belga Nagydíjtól kezdve Rio Haryantót helyettesítse a kis Manor csapatánál a Forma 1 -ben.

Ez a lehetőség azt eredményezte, hogy a következő évben már  a Force Indiánál főállásban ült, ahol a magasan értékelt csapattársával, Sergio Perezzel vívott kerék a kerék elleni csatát ,így  gyorsan feltörekvő csillagként, ismerték meg.

Ocon miután a Mercedes tartalékpilótájaként egy évet a pálya szélén töltött, visszaült egy 2020-as versenyülésbe a Renault-val, aki 2021-re Alpine lett – amikor is a várakozás végül kifizetődő volt.

Ocon motorsport-karrierjében semmi sem ment könnyen , de ha Oconnak sikerült visszatérnie a F1-es rajtra, és ezután  felállnia a dobogó legtetejére, az az önbizalom, az elszántság és a tehetségek kombinációjának köszönhető.

Hatalmas szurkoló táborral rendelkezik, akik minden évben támogatják őt és számos látogatót vonzott be a sportfogadás online weboldalakra is.

Ocon nyolcadikként indult a Magyar Nagydíjon. Több ütközés miatt az első kanyarban feljutott a második helyre, mely az első hely lett, amikor a versenyt vezető Lewis Hamilton egy körrel később állt be a boxutcába, mint a mezőny többi tagja. Ocon a futam hátralévő részében megtartotta a vezetést, Sebastian Vettelt védve és ,hogy megszerezze saját és Alpine első Forma-1-es győzelmét. Ezt a győzelmet további három pont követte a Belga, Holland és Olasz Nagydíjon. A Török Nagydíj nyirkos körülmények között zajlott, és Ocon a tizedik helyen végzett, miután a teljes versenytávot egy garnitúra, közepes időjárási abroncsokon futotta.

Ocon több ilyen tapasztalatot szeretne a jövőben.

Ocon sikeres tapasztalata

Ocon, 2021 augusztusában felkerült a Forma-1 mindenkori Nagydíj-győzteseinek listájára, izgalmas körülmények között, a budapesti Hungaroringen aratott elsőrangú győzelmet.
Ocon elkerülte a káoszt, ami a rajt után az első kanyarban kibontakozott, átvette az irányítást, és többet nem nézett hátra.

Ez egy meghatározó győzelem volt a 25 éves játékos számára, és egy olyan diadal, amely növelte csapata morálját, miközben enyhítette az enstone-i alakulatra nehezedő nyomást.
"Igen, ez nagyszerű érzés, és annak is örülök, hogy ezt a csapat számára is elhoztuk" - mondta Ocon, akit a Motorsport.com idéz.

Ocon úgy véli, hogy ez az első győzelem visszatérése óta a Forma-1-be,ezért legközelebb, remélhetőleg minél hamarabb  ugyan ilyen pozícióba kerülnek, mivel már tudják, hogy milyen különleges érzés.
"Nincs rajtunk akkora nyomás, csak elvégezhetjük a dolgunkat, és megvalósíthatjuk."

Ocon úgy véli, hogy az Alpine azon képessége, hogy 2021-ben a lehető legtöbbet tudja kihozni az adódó lehetőségekből, annak ellenére, hogy nincs kifejezetten gyors autója, jót ígér a jövőre nézve. Működési szempontból a versenyélén akartak lenni, és ezt meg is tették.

Ocon szerint, hogy ha gyorsabb autójuk lesz, akkor félelem nélkül tudnak majd harcolni a legjobb autók és csapatok ellen.