Defibrillátorok kapnak helyet a metróállomásokon Budapesten

Életet mentett a Puskás Ferenc Stadion metróállomásán tavaly nyáron elhelyezett defibrillátor készülék június 3-án. Az eset nyomán Tarlós István budapesti főpolgármester és Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója úgy döntött, hogy év végéig minden egyes állomás életmentő készülékkel fog gazdagodni.
Szívinfarktust kapott és összeesett egy idős férfi június 3-án, vasárnap a 2-es metró egyik kocsijában. Az utasok a Puskás Ferenc Stadion állomásról riasztották a mentőket, ezzel együtt pedig megkezdték az újraélesztést a kihelyezett defibrillátor segítségével. A sikeres újraélesztés után a férfit a mentők kórházba szállították. Az esetet követően Tarlós István, Budapest főpolgármestere és Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója arról döntött, hogy 2012 végéig minden metróállomáson kihelyezésre fog kerülni egy-egy életmentő készülék. A defibrillátorok darabára 500 ezer és 1 millió forint között van, így a megvalósítás összértéke kb. 30 millió forintra tehető.

Vitézy Dávid és Tarlós István úgy döntött, hogy minden metróállomáson el kell helyezni egy életmentő defibrillátort.

Év végére minden metróállomáson lesz defibrillátor készülék

A 2-es metró vonalán jelenleg csak az Örs vezér tere és a Puskás Ferenc Stadion állomásán található félautomata defibrillátor. A BKK közleménye szerint mind a Főváros vezetése, mind a BKK, mind pedig a BKV számára egyaránt elsődleges az utasok egészsége és biztonsága, ezért minden lehetséges eszközzel segíteni fogják a rosszullétekre való felkészülést.

-W-