8 tipp a költöztetés túléléséhez

Ha éppen most írta alá a papírokat és egy új 1-1,5 szobás lakásba kell a költöztetés problémáját megoldani, akkor minél előbb keressen egy szakértő csapatot, hogy a költöztetés problémamentesen megoldódjon. Ma már számtalan cég kínálja szolgáltatásait. A szakemberek által végrehajtott költözködés során semmiféle bonyodalom nem jöhet közben, hiszen a fuvarozásra szakosodott cégek mindig szakképzett kollégákkal dolgoznak együtt.

Nézzük a 8 tippet a költöztetés akadálymentes lebonyolításához amit a diokoltoztetes.hu ajánl.

 

1. A költöztetések gyakran esnek hétvégi időpontokra, ezért a költöztető cégek legtöbbször ezekben az időpontokban a legelfoglaltabbak. Ha sürgős a lakás kiürítése, akkor inkább egy hétköznapi napra tegye, hogy biztosan találjon rá szabad kapacitással rendelkező céget. A legtöbb adás-vételi szerződés különben hónap végi kiköltözéssel köttetik meg, ez már tapasztalat. Ilyenkor lezárják a közműveknél a számlákat és az új tulajdonos hónap elején indul „tiszta” lappal.

 

2. A cégek igény esetén a dobozolásban is segítenek. érdemes a költöztetés idejére ezt a szolgáltatást is igénybe venni. A kis területű, 1-1,5 szobás lakások esetén természetese arra kell törekedni, hogy minél kevesebb dobozt halmozzunk fel. Érdemes a nem használatos dolgoktól még a régi lakásban megszabadulni. A 2 éve fel sem vett ruhadarabokon át, a felesleges edényekig ilyenkor mindentől érdemes megszabadulni. Fel lehet ajánlani karitatív célra vagy értékesíteni lehet a különféle közösségi oldalakon.

 

3. A dobozok becsomagolására alakítson ki egy rendszert. Mivel legtöbbször az utolsó este még a fürdés hátra van, ezért a fürdőszoba becsomagolását érdemes a legvégére tartogatni. Szépen sorrendben kell haladni a helyiségek között és minden dobozt felcímkézni, hogy az új otthonba már ne kelljen keresgélni csak a kipakolással foglalkozni.

 

4. Az új 1-1,5 szobás lakás természetesen kiürített állapotban kerül átadásra, de nem árt előre elvégezni néhány teendőt, ami a nyugodt költöztetés miatt elengedhetetlen. Ilyen a közművek átíratása a nevünkre, ha olyan lakásba megyünk, ahol ki vannak kapcsolva a közművek, akkor meg pláne el kell kezdeni az ügyintézést. Senki sem szeretne egy olyan lakásba beköltözni, ahol nincsen világítás, vagy nem lehet egy ételt sem megmelegíteni, a meleg víz használatról ne is beszéljünk.

 

5. Költöztetés elkezdése előtt készítsünk otthonunkról egy videót, főleg ha gyerekek is vannak, így bármikor visszanézhető a régi otthon, amely mondjuk a gyerekek szülőháza volt. Nagyon sok szép emlék megtartható így és egy gyerek lelki világa sem fog sérülni.
6. Érdemes a dobozok számát folyamatosan figyelni és azt is, hogy hány olyan tárgy van, ami bonyolultabb költöztetési megoldást kíván. Ilyen lehet például egy zongora, amely biztosan nem szállítható le a lift segítségével. Ilyen esetekben, ha nincsen ott a csomagolásnál a cég munkatársa érdemes egyeztetni, hogy az miképpen kerül át az új lakásba.

 

7. Ha sok olyan bútor van, amit szét lehet szerelni, akkor tegyük meg, hiszen ezek így sokkal praktikusabban szállíthatóak át az új lakásba. Főleg a kisebb lakásoknál érdekes, hiszen ott szóba sem kerülhet, hogy a temérdek doboz mellé még bútorokat is zsúfoljunk.

 

8. A költöztetésben részt vevő cégek általában nem vállalnak semmiféle felelősséget a munka elvégzésére, ezért érdemes jó előre tanácsot kérni ismerősöktől vagy szakmai fórumokon szétnézni és úgy megválasztani a költöztető csapatot.

 

Reméljük, hogy hasznos tanácsainkkal segítségére leszünk a bonyodalmaktól mentes költözködés megszervezésében.